Заступник голови Харківської облради відмовився писати заяву
Держбюро розслідувань ініціювало відсторонення Богдана Мальованого. Рішення повинні прийняти депутати облради на сесії.
Заступник голови Харківської облради Богдан Мальований, у якого може бути російське громадянство, відмовився писати заяву про відсторонення. Про це пише "Укрінформ" з посиланням на голову Харківської облради Тетяну Єгорову-Луценко.
Як повідомила голова облради, перші два місяці з 24 лютого Мальований працював у дистанційному режимі, оскільки перебував поза межами Харківської області, потім повернувся до Харкова та виходив на роботу, зараз знову обрав онлайн-формат. На сесії 2 липня, яка проходила в онлайні, Тетяна Єгорова-Луценко пропонувала Богдану Мальованому висловитися з приводу його можливого подвійного громадянства, однак він відмовився.
"Другого липня в сесії він брав участь. Дійсно, дивно, що він не захотів узяти слово, коли знову підняли питання по ньому депутати. Я йому пропонувала озвучити свою позицію чи хоча б надати пояснення на сторінці в Фейсбуці, коли він впевнений у своїй правоті. Можливо, він і не має того громадянства — це вже слідство розбереться, але мовчання викликає ще більше запитань до нього. Я пропонувала йому написати заяву, оскільки негатив, дискредитація лягають і на мене, і загалом на обласну раду. Він це рішення для себе не прийняв. І зараз теж мовчить", — сказала Єгорова-Луценко.
За її словами, питання про відсторонення Богдана Мальованого Харківська обласна рада розгляне на найближчій сесії, яка буде продовженням сесії від 2 липня (на ній не встигли пройти всі питання й оголосили технічну перерву). Продовження сесії також триватиме в онлайн-форматі. Питання про відсторонення повинні вирішувати офлайн, однак оскільки це тимчасове відсторонення, то депутати можуть зібратися онлайн. Як зазначає "Укрінформ", посадове питання Харківська обласна рада вперше у своїй історії буде розглядати онлайн.
"Питання про призначення та зняття голосуються тільки офлайн. Це тільки таємне голосування, тільки скринька. Але наразі йдеться про тимчасове відсторонення, воно законом і регламентом чітко не врегульоване, тому я буду ініціювати голосування по відстороненню онлайн і відкрито", — пояснила голова облради.
Тетяна Єгорова-Луценко зазначила: перед призначенням Богдан Мальований пройшов спецперевірку, зауважень до нього не було. Після оприлюднення інформації про наявність у Мальованого російського громадянства сам Мальований в особистій розмові голові облради казав, що це неправда. Крім того, Служба безпеки України спочатку не знайшла підтвердження цієї інформації, незабаром — повідомила зворотне.
"Відповідь на початок липня від Служби безпеки була така, що на сьогодні немає жодної інформації з приводу подвійного громадянства чи що він колаборант. Але вже надійшов додатковий лист, що вже з’явилася інша інформація. Як я розумію, вони проводять оперативно-слідчі дії", — каже Тетяна Єгорова-Луценко.
Нагадаємо, ще до початку російської війни народний депутат Ірина Фріз опублікувала документи про російське громадянство Богдана Мальованого. Водночас Мальований сказав, що вперше чує про своє подвійне громадянство.
Після цього голова Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко попросила СБУ ще раз перевірити громадянство свого заступника із "ОПЗЖ".
Питання відсторонення Мальованого через паспорт РФ намагалися підняти на сесії облради, яка відбулася 2 липня. Але тоді Тетяна Єгорова-Луценко сказала, що у неї є відповідь харківського управління СБУ і немає механізму для відсторонення.
Уже 5 липня Єгорова-Луценко ініціювала відсторонення Богдана Мальованого з посади заступника голови Харківської облради. Причиною назвала суспільний резонанс та поширення у засобах масової інформації копій документів, які підтверджують наявність у Мальованого російського паспорта. У Держбюро розслідувань заявили, що доказів для відсторонення Мальованого достатньо.