Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ексзаступник голови Харківської облради на початку повномасштабної війни купив автівку за мільйон

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Богдан Мальований купив машину, коли стало відомо про його російське громадянство.

Богдан Мальований продав стару автівку удвічі дорожче, а нову купив дешевше. 

Ексзаступник голови Харківської облрада Богдан Мальований під час повномасштабного вторгнення придбав машину. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр декларацій.

Декларація подана наприкінці січня 2024 року. Вона охоплює 2022 рік. Згідно із нею, 26 серпня 2022 року Мальований купив автомобіль BMW 330I 2019 року випуску. Вартість автівки склала 1 000 000 гривень.

Нагадаємо, Богдан Мальований став заступником голови Харківської облради 25 листопада 2021 року. Ще до початку повномасштабної війни народний депутат Ірина Фріз опублікувала документи про російське громадянство Богдана Мальованого. Водночас Мальований сказав, що вперше чує про своє подвійне громадянство. Після цього голова Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко попросила СБУ ще раз перевірити громадянство свого заступника. За її словами, спецперевірку перед призначенням він пройшов.

5 липня 2022 року Єгорова-Луценко ініціювала відсторонення Богдана Мальованого з посади заступника голови Харківської облради. Причиною стало поширення у ЗМІ копій документів, які підтверджують наявність у Мальованого російського паспорта. 14 лютого 2023 року Мальованого зняли з посади заступника голови Харківської облради

Машину Мальований купив саме тоді, коли стало відомо про його російське громадянство. У деклараціях він вказував такі суми покупок, з яких можна зробити висновок, що грошей на життя Мальований не витрачає.

"Якраз в разгар скандалу в серпні 2022 року Мальований придбав автомобіль BMW 330I. У декларації він зазначив, що автівка коштувала мільйон гривень. Мальований у своїх деклараціях заощаджень ніколи не показував. Перед придбанням квартири в новобудові у 2021 році за 2,3 млн грн він задекларував подарунок від батька — судді Юрія Мальованого на суму мільйон гривень, а решта коштів на нерухомість — це нібито всі гроші, які він заробив за два роки. Загалом виходить, що Мальований грошей на життя не витрачає. З новою автівкою вийшло так само: згідно з декларацією, Мальований продав Mazda 6 за 700 000 гривень, заробив за рік 300 000 гривень — ось і нова автівка за мільйон.", — зазначили у Харківському антикорупційному центрі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківський суддя придбав землю та японський кросовер за 1,2 мільйона гривень

Окрім цього, попередню машину Mazda 2016 року випуску Мальований продав удвічі дорожче, ніж вона коштувала, коли він її покупав. Вартість нової автівки, BMW 330I, виявилася меншою за середню ринкову. 

"Адже подібні автомобілі коштують від 30 000 доларів. Однак у колишнього депутата в декларації був лише мільйон", — зазначив ХАЦ.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.