Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

ДБР і голова Харківської облради ініціювали відсторонення Мальованого через російський паспорт

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Питання про відсторонення мають розглянути депутати на найближчій сесії.

Відсторонити заступника голови Харківської облради Богдана Мальованого від займаної посади хочуть через можливу наявність у нього російського громадянства.

Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко ініціювала відсторонення свого заступника Богдана Мальованого. Причиною назвала суспільний резонанс та поширення у засобах масової інформації копій документів, які підтверджують наявність у Мальованого російського паспорта. Відповідну заяву Тетяна Єгорова-Луценко опублікувала на своїй сторінці у Facebook.

"У зв’язку з суспільним резонансом та фігуруванням у ЗМІ копій документів, які свідчать про можливе російське громадянство заступника голови Харківської обласної ради Богдана Мальованого (екс-ОПЗЖ) прийняла рішення ініціювати перед депутатським корпусом його відсторонення, враховуючи те, що депутати колегіально приймають всі кадрові питання, в тому числі  й відсторонення від займаної посади!", — написала Єгорова-Луценко ввечері 5 липня.

Одночасно, вранці 6 липня, Державне бюро розслідувань повідомило, що воно також ініціювало відсторонення від посади заступника голови Харківської обласної ради Богдана Мальованого, оскільки отримало інформацію про наявність у нього паспорта громадянину Росії. Паспорт отриманий у 2014 році у Севастополі. Також є інформація про наявність у заступника голови облради посвідчення водія та податкового номера, необхідного, зокрема, для сплати податків у Росії.

"ДБР звернулося до Харківської обласної ради з метою відсторонення посадовця від посади, оскільки чиновник такого рангу має доступ до інформації, пов’язаної з обороною Харківської області та іншої, у тому числі таємної інформації", — сказано у повідомленні.

Як зазначили у Держбюро розслідувань, питання відсторонення Мальованого від посади заступника голови Харківська обласна рада планує розглянути найближчим часом.

Нагадаємо, питання відсторонення Мальованого через паспорт РФ намагалися підняти на сесії облради, яка відбулася 2 липня. Але тоді Тетяна Єгорова-Луценко сказала, що у неї є відповідь харківського управління СБУ і немає механізму для відсторонення.

"З приводу відповіді СБУ на наш запит, який ми надавали. У нас на сьогодні відповідь є. І як я зазначала, для мене було дуже важливо отримати відповідь саме до сесії , тому що я розуміла, що ці питання будуть підійматися. Відповідь - чітка, конкретна. На сьогоднішній день відповідно до заступника обласної ради Мальованого немає кримінальних проваджень. Повідомляємо, що Управлінням СБУ в Харківській області досудове розслідування кримінального провадження за підозрою депутата Мальованого або за фактом вчинення ним будь-яких злочинів, у тому числі, пов'язаних із колабораційною діяльністю, не здійснюється та не здійснювалося. Рішень слідчого судді щодо відсторонення указаного депутата від посади не виносилося. Управління не отримувало документальних матеріалів чи офіційних даних щодо набуття Мальованим Богданом Юрійовичем громадянства РФ", - сказала Тетяна Єгорова-Луценко.

Вона також повідомила депутатів, що Богдан Мальований не має доступу до таємниці, секретних документів, не приймає участі в нарадах, пов'язаних із військовими питаннями.

У той же час в УСБУ в Харківській області повідомили, що перевіркою питання Богдана Мальованого займався столичний підрозділ.

Нагадаємо, ще до початку російської війни народний депутат Ірина Фріз опублікувала документи про російське громадянство Богдана Мальованого. Водночас Мальований сказав, що вперше чує про своє подвійне громадянство.

Після цього Тетяна Єгорова-Луценко попросила СБУ ще раз перевірити громадянство свого заступника із "ОПЗЖ". За її словами, спецперевірку перед призначенням він пройшов. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.