Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Депутата з російським паспортом зняли з посади заступника голови Харківської облради

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Депутат від забороненої ОПЗЖ вирішив достроково скласти мандат депутата і втратив посаду.

Харківська облрада розглянула заяву Мальованого і припинила його повноваження.

На черговій сесії обласна рада розглянула заяву депутата Богдана Мальованого про дострокове припинення повноважень. "За" проголосували 77 депутатів. Після цього депкорпус прийняв рішення про звільнення Мальованого з посади заступника голови облради. Мальований на сесії не виступив. Його відправили у відставку 79 голосами "за". У Тетяни Єгорової-Луценко залишилося два заступники: Валерія Мураєва і Тетяна Біловол.

Богдан Мальований став заступником голови Харківської облради 25 листопада 2021 року. Ще до початку повномасштабної війни народний депутат Ірина Фріз опублікувала документи про російське громадянство Богдана Мальованого. Водночас Мальований сказав, що вперше чує про своє подвійне громадянство. Після цього голова Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко попросила СБУ ще раз перевірити громадянство свого заступника. За її словами, спецперевірку перед призначенням він пройшов.

Уже 5 липня Єгорова-Луценко ініціювала відсторонення Богдана Мальованого з посади заступника голови Харківської облради. Причиною стало поширення у ЗМІ копій документів, які підтверджують наявність у Мальованого російського паспорта.

"Вже котрий місяць я чую багато інсинуацій та різного бруду на мою адресу та, на жаль, я не полюбляю піаритися у Фейсбуці та багато говорити, як ті, що ініціюють кампанію з моєї травлі, намагаючись підняти власний рейтинг. Я не хвалюся в соціальних мережах, що я роблю та чим допомагаю для перемоги України. Не розповідаю, що внаслідок прямого влучання російської ракети, зруйнований будинок моїх батьків, де я виріс. Це взагалі не моє — ділитися власним життям. Всі ми розуміємо, що після перших спроб усунути мене з посади ще у лютому, на мені зосереджено увагу, в тому числі, й усіх правоохоронних органів нашої держави та ними ставилися питання, на які були отримані відповіді, які їх задовольнили, адже я зараз тут. Вигадуються ще якісь міфи про мою позицію і я це взагалі не можу розуміти, бо вона однакова в усіх наших співвітчизників та, якщо це дуже когось хвилює, висловлена в моїх голосуваннях та інтервʼю однодумців ще на початку березня. Взагалі можу сказати, що я — українець, громадянин України, я нікуди не збігав 24 лютого, продовжував працювати і роблю це кожного дня. До вчорашнього дня ми мали взагалі незаконний проєкт рішення щодо мого відсторонення, тому що є певний порядок такої процедури, вичерпний перелік підстав, коли її можна застосовувати, хто її може застосовувати. Тому мною було прийнято рішення щодо недопущення такої нелегальної процедури. Я власноруч написав заяву на відсторонення мене з посади до часу проведення перевірки та взагалі вважаю неправильним виносити на розгляд питання, яке виходить за межі повноважень депутатів обласної ради або щоб на них лили бруд, якщо вони не проголосують, або вони повинні прийняти незаконне питання", — сказав Мальований.

Окрім Мальованого, на сесії облради 14 лютого склали повноваження ще п'ятеро депутатів: 

- Олександр Ткаченко (Блок Кернеса "Успішний Харків")

Олег Гуревич (Блок Кернеса "Успішний Харків")

Карина Кірієнко (Блок Кернеса "Успішний Харків")

Микита Шенцев (ОПЗЖ)

Валерій Власов (ОПЗЖ).

У Харківській обласній раді залишилось 110 депутатів із 120-ти.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.