Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Електроважмаш" звернувся до Зеленського та Кабміну

Три дні тому на "Електроважмаші" пройшли обшуки. На заводі їх назвали безпідставними.

За даними слідства, харківський завод поставляв обладнання за заниженою ціною до Росії. Керівництво "Електроважмашу" запевняє, що контракти були укладені їх попередниками.

На заводі кажуть, що обшуки й намагання вилучити документи підприємства — безпідставні, а керівництво співпрацює зі слідством, щоб максимально швидко довести, що звинувачення прокуратури необґрунтовані. Про це повідомляється в заяві, яку опубліковано на сайті "Електроважмашу".

"Звинувачення, за яким правоохоронці отримали доступ до фінансової та технічної документації "Електроважмашу" стосується контрактів підприємства, які були укладені за заниженими цінами попереднім менеджментом в 2016 році. Зараз нове керівництво заводу у співпраці з Фондом держмайна України веде перевірку всіх діючих контрактів "Електроважмашу" і ліквідує старі корупційні схеми, які діяли всі попередні роки", — розповіли на харківському заводі.

За їхньою інформацією, договір через який проводили обшуки, уклали в 2016 році, ціни були узгоджені.

"Той факт, що в даний час проводяться слідчі дії проти нового керівництва, яке домовилося про підвищення ціни на 12% безпосередньо перед відвантаженням, а також те, що розслідування стосується ще не закритого бухгалтерського періоду, а тому даних про фактичну собівартість ще немає, свідчить про спробу певних груп впливу, які контролювали діяльність колишнього менеджменту "Електроважмашу", підірвати процес повернення підприємства під контроль держави", — вважають на "Електроважмаші".

На харківському заводі стурбовані тим, що слідчі намагалися вилучити технічну документацію підприємства, до звинувачення вона відношення не мала. Якби вони отримали закриті плани і регламенти роботи заводу, то це могло б створити загрозу витоку стратегічно важливої ​​інформації, яку могли б використовувати ті, хто зацікавлений у відтворенні технології роботи підприємства.

"Судове рішення про виїмку документації на підставі звинувачень у продажу продукції нижче собівартості за старими контрактами нівелює зусилля керівництва за останні 6 місяців з виведення заводу з кризового стану і ставить під загрозу державний контроль над підприємством. Ми готові до всебічного сприяння роботі чесних слідчих, щоб максимально швидко довести необґрунтованість звинувачень і продовжити відновлення підприємства", — пояснив в. о. генерального директора "Електроважмашу" Віктор Бусько.

У зв'язку з цим, харківський завод звернувся до вищого керівництва країни.

"Трудовий колектив і керівництво "Електроважмашу" закликають президента і уряд України не допустити блокування роботи підприємства, відновлення впливу корумпованих фінансово-політичних груп і витоку стратегічно важливих документів "Електроважмашу", — підкреслили на підприємстві.

Нагадаємо, за даними прокуратури, з грудня 2019 року по квітень 2020 року "Електроважмаш" постачав обладнання лондонському підприємству за заниженими цінами, кінцевим одержувачем вантажу був Брянський машинобудівний завод — найбільший виробник маневрових і магістральних тепловозів в Росії. Харківський завод зазнав збитків на суму майже 1 мільйон 200 тисяч гривень. Одному з керівників заводу повідомили про підозру у службовій недбалості, що призвела до тяжких наслідків. Одного з директорів "Електроважмашу" підозрюють в розтраті майна у великому розмірі.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.