Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські заводи отримають замовлення на кілька років — Скакун

Фото: Сергей Козлов KHARKIV Today
Отримати замовлення вдасться після ухвалення в цілому законопроєкту у сфері енергетики.

"Турбоатом" і "Електроважмаш" братимуть участь у будівництві Дністровської ГАЕС та енергоблоку на Хмельницькій АЕС.

2 грудня Верховна Рада України прийняла за основу проєкт змін до Закону України "Про публічні закупівлі", яким спрощується здійснення закупівель у енергетичній сфері. Після його прийняття в цілому харківські заводи "Турбоатом" і "Електроважмаш" (після злиття — "Українські енергетичні машини") отримають замовлення на кілька років. Про це повідомив тимчасовий виконувач обов'язків голови Харківської обласної державної адміністрації Олександр Скакун.

"У разі прийняття закон сприятиме прискоренню добудови Дністровської ГАЕС. Це великий проєкт, який дозволить завантажити АТ "Укренергомашини" ("Турбоатом" і "Електроважмаш") замовленнями на найближчі кілька років. Також зміни дозволять прискорити реконструкцію енергосистеми "Енергоатому" і завершити будівництво нового енергоблоку на Хмельницькій АЕС. І, безперечно, без харківських підприємств ці процеси не відбудуться", — пояснив Скакун.

Як писав KHARKIV Today, акціонерне товариство "Турбоатом" перейменували у акціонерне товариство "Українські енергетичні машини" 27 серпня. Юридичну особу не змінювали, склад дирекції та трудового колективу залишився без змін. Приєднати до "Турбоатому" завод "Електроважмаш" планували наприкінці жовтня або на початку листопада.

Після об'єднання заводи "Турбоатом" і "Електроважмаш" (існуватимуть під однією назвою "Українські енергетичні машини) і перейдуть в управління Кабінету Міністрів України. Як єдине підприємство заводи мали розпочати працювати з грудня.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.