Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

31 березня, 2020 - 14:57

Кого повинні госпіталізувати із коронавірусом: алгоритм МОЗ

У стаціонар відправлятимуть дві категорії пацієнтів.

Ті, хто звернуться по допомогу до лікарні, спочатку потраплять на сортування, під час якого лікар визначить, чи варто їх відправляти на стаціонарне лікування.

У Міністерстві охорони здоров'я розробили новий стандарт по госпіталізації пацієнтів із підозрою на коронавірус. Госпіталізувати будуть пацієнтів із підозрою або підтвердженим COVID-19 в середньому і важкому стані, а також з ознаками пневмонії або дихальної недостатності. Крім того, на стаціонар потраплять пацієнти з групи ризику, незалежно від тяжкості стану. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Згідно з даними МОЗ, в групу ризику входять пацієнти з тяжким перебігом артеріальної гіпертензії (підвищений тиск), декомпенсованим цукровим діабетом (цукор в крові досягає граничних позначок), імуносупресивними станами (пригнічення імунітету), тяжкою хронічною патологією дихальної та серцево-судинної систем, нирковою недостатністю , аутоімунними захворюваннями (пов'язані з виробленням організмом аутоімунних антитіл), важкими алергічними хворобами, цереброваскулярними захворюваннями в стадії декомпенсації ( враження судин головного мозку) та онкологічними захворюваннями.

По прибуттю пацієнта біля лікарні повинні провести сортування по тяжкості захворювання, необхідності починати заходи медичної допомоги та наявності важкого гострого респіраторного синдрому, пов'язаного із коронавірусною інфекцією.

Після цього лікарі нададуть медичну допомогу у відповідності до стану пацієнта. Для всіх хворих коронавірусом в стаціонарі проводитимуть профілактику загальних ускладнень.

Окремий алгоритм госпіталізації розроблений для вагітних жінок із підозрою на COVID-19. Їх будуть відправляти в спеціальний стаціонар, а під час лікування лікар зобов'язаний враховувати стандарти ведення вагітності.

Як писав KHARKIV Today, в Харківській області визначили лікарні для хворих коронавірусом.

Для госпіталізації хворих коронавірусом в Харківській області виділено 17 лікарень. Всього в Україні визначено 240 таких лікарень. Ці лікарні розраховані тільки на госпіталізацію хворих, стан яких погіршується. Пацієнтів із симптомами коронавірусу тут не будуть тримати, їх відправлять до сімейного лікаря.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.