У захопленій громаді Харківщини окупанти шукають залізничників для ремонту колій
Залізниця потрібна супротивникові для військових цілей.
Станом на 29 травня Борівська громада тимчасово окупована російськими військами. Керує громадою російський військовий комендант, якому допомагають місцеві колаборанти. Про це повідомили у Борівській селищній раді.
"Бойові дії на території Боровщини поки що не ведуться, але останніми днями борівчани чують звуки вибухів з боку Куп'янська, Лимана та інших населених пунктів, де точаться бої. У деяких населених пунктах громади в різній кількості знаходяться російські військові. За даними аеророзвідки, найбільше зосередження живої сили та техніки противника спостерігається на сході та півдні громади у селах, територіально наближених до Луганської та Донецької областей", - розповіли там.
Місцеве керівництво дізналося, що у Боровій, Підлимані, Новоплатонівці, Богуславці окупанти активно шукають працівників залізниці.
"Хочуть відремонтувати новоплатонівський залізничний місток та відновити залізничне сполучення Куп'янськ — Святогірськ для своїх військових цілей", — пояснили у Борівській громаді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти продовжують перекидати в Харківську область озброєння залізницею
У Борівській селищній раді поінформували, що в селах громади російською прислуговують деякі місцеві жителі з числа маргіналів.
"Окупанти надають їм зброю, певні повноваження та ілюзію влади, щоб контролювати місцеве населення. Користуючись цим, маргіналізовані елементи грабують будинки своїх односельців, забирають автотранспортні засоби, хизуються викраденими речами та одягом та одягають у неї своїх дітей" - повідомили там.
Місцеве керівництво уточнило, чи є інформація, що староста найбільшого за кількістю населення старостинського округу Борівської громади також пішла на співпрацю з окупантами.
"Ходить домами місцевих жителів разом з рашистами, веде перепис населення, допомагає російським військовим із розселенням у селі, надає інформацію про місцевих жителів і навіть пиячить з окупантами. Нагадаємо, що в Україні за колабораціонізм передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на різний термін, аж до довічного", - розповіли у Борівській громаді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі окупованого Ізюму живуть у підвалах, їм пропонують йти на роботу за пайки
Там додали, що жителі Боровщини в умовах окупації залишаються без мобільного зв'язку та інтернету. У деяких населених пунктах досі немає електроенергії.
"Готувати гроші також неможливо. Магазини та аптеки працюють. Поступово в обігу поряд з гривнею почали з'являтися російські рублі", - поділилися в Боровській селищній раді.
Місцеве керівництво повідомило, що деяким мешканцям громади, які залишилися в окупації, вдається знайти сигнал мобільного зв'язку та додзвонитися до родичів чи знайомих.
"На подив, абсолютно різні люди в таких випадках говорять однаковими фразами: вони, як один, розповідають співрозмовникам, що вдома все добре, а буде ще краще, ніхто нікого не ображає, небезпеки немає, тому треба повертатися додому, поновлювати роботу та інше. У той же час, є достовірна інформація, що частина таких розмов відбувається в присутності російських військових, і дійсно велика кількість людей хоче виїхати з окупації на території, підконтрольні українській владі і не залишає пошуків шляхів для евакуації. , яку ведуть окупанти проти України", - пояснили вони.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "ЛДНР" назрівають бунти через примусову мобілізацію
У Боровській громаді попередили, важливо пам'ятати, що повертатися на окуповані території та перебувати там небезпечно, адже ніхто не може передбачити дії окупантів, які постійно перекручують реальність в інформаційному просторі, порушують домовленості та просто брешуть.
"До повної деокупації постійно зберігається можливість відновлення бойових дій на окупованих територіях та провокацій з боку рашистів, які можуть самі обстрілювати мирне населення, щоб звинуватити потім у цьому українську сторону. Також зберігається небезпека підриву на мінах та розтяжках, встановлених загарбниками у зелених зонах", - поінформували там.