Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У "ЛДНР" назрівають бунти через примусову мобілізацію

Ілюстративне фото
За даними правозахисників, чоловіки масово відмовляються ставати "гарматним м'ясом".

"Призовники" та їхні дружини збираються протестувати проти "влади" самопроголошених республік.

На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей назрівають масові бунти незаконно мобілізованих до російської армії громадян України. Про це 29 травня повідомила уповноважена Верховна Рада з прав людини Людмила Денісова.

"Від правозахисників, які працюють в окупованих районах Донецької та Луганської областей, стало відомо, що чоловіки масово відмовляються ставати "гарматним м'ясом". У зв'язку з цим готуються акції протесту "призовників" та їхніх дружин проти "влади" самопроголошених псевдодержавних формувань", - розповіла вона .

За словами Денисової, вже було зафіксовано випадки перестрілки між примусово мобілізованими місцевими жителями та російськими військовослужбовцями.

"Військова прокуратура ОРДЛО розігнала незадоволених, але це лише загострило ситуацію. Правозахисники повідомляють, що за останні два тижні у лавах "армії" ОРДЛО тисячі людей склали зброю", - поінформувала уповноважена Верховна Рада з прав людини.

Вона уточнила, що примусова мобілізація на захоплених Російською федерацією територіях — порушення статті 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

"Стаття суворо забороняє окупаційній державі змушувати людей, які перебувають під захистом, служити у його збройних чи допоміжних силах", - пояснила Денисова.

Уповноважена Верховна Рада з прав людини звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення Росії в Україну, щоб там врахували ці факти військових злочинів та порушень прав людини Росії в Україні.

Нагадаємо, прикордонники знищили 30 окупантів, ще двох взяли в полон під час контрнаступних дій у Харківській області. Усі вони виявилися найманцями з ЛДНР.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.