Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Троє харків'ян вирушили до Антарктиди

ФОТО: НАНЦ
Очолив 26 антарктичну експедицію Богдан Гаврилюк з Харкова.

На станцію "Академік Вернадський" до Антарктиди поїхали учасники 26 антарктичної експедиції, велика частина — харків'яни. Двоє з них стали наймолодшим і найстаршим учасником експедиції.

24 березня до Антарктиди вирушили 12 полярників, вони проведуть на крижаному континенті близько 13 місяців. Команда знову стала наймолодшою ​​серед усіх попередніх експедицій, її очолив досвідчений український полярник — геофізик з Харкова Богдан Гаврилюк. Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

"У минулому році ми відправляли до Антарктики наймолодшу експедицію за всі роки — середній вік учасників був 37. Цьогоріч, у 26 антарктичної експедиції середній вік ще менший — майже 36, а наймолодшому учаснику в квітні виповнюється 25, тобто він ровесник передачі нашої станції Україні від Великобританії. Тому ми продовжуємо відкривати антарктичну науку для молоді, даючи їй більше шансів самореалізуватися і долучитися до проведення світових досліджень, залишаючись українськими вченими", — пояснив директор центру Євген Дикий.

.

26 украинская антарктическая экспедиция. Фото: НАНЦ
26 українська антарктична експедиція біля пам'ятника Грушевському в Києві. Фото: НАНЦ

Для керівника експедиції Богдана Гаврилюка це буде вже дев'ята річна експедиція (до цього максимальна кількість зимівель в українських експедиціях не перевищувала вісім). Геофізик також стане найстаршим членом команди і зустріне в Антарктиді 49-й день народження.

Всього в 26 експедиції 12 учасників: сім вчених, лікар, кухар, дизеліст, системний механік і сисадмін. З них 11 чоловіків і 1 жінка — біолог Оксана Савенко, вона вже вдруге їде на зимівлю (це теж рекорд, до неї жодна жінка не зимувала двічі).

Найбільше в цій експедиції представників Харкова — троє. Крім начальника станції Богдана Гаврилюка, це його колега з Радіоастрономічного інституту НАН України, геофізик Ян Бахмат, йому виповниться 25 років на крижаному континенті, а також 29-річний біолог Антон Пуговкін (Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України). Ця зимівля буде для Яна Бахмата і Антона Пуговкіна першою.

Антон Пуговкин (справа). Фото: НАНЦ
Антон Пуговкін (праворуч). Фото: НАНЦ

Експедиція буде займатися щоденними вимірами, запланованими дослідженнями і підтримувати роботу станції. Щоденні вимірювання на "Академіку Вернадському" безперервні протягом декількох десятиліть. Частину з них почали ще британські вчені, інші додалися в українському періоді.

Велика частина полярників вирушила до Антарктиди 24 березня з аеропорту "Бориспіль". Їх шлях проляже через Туреччину, Бразилію та Чилі, де команда проведе 14 днів на карантині. Потім кораблем вони доберуться до станції.

"Через пандемію COVID-19 і різке зростання захворювань в Україні перед відправленням полярники максимально обмежили всі контакти і пройшли тести на наявність вірусу, а центр не влаштовував традиційні урочисті проводи експедиції за участю ЗМІ та інших гостей. Але одну традицію не змінив навіть COVID -19 — фото команди біля пам'ятника Грушевському в Києві", — пояснили в НАНЦ.

У Києві чекають учасників попередньої експедиції до Антарктиди, полярники потихеньку збираються повертатися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Відразу було відчуття, що я вдома". Життя харків'янки в Антарктиді

Нагадаємо, минулого року на "Академік Вернадський" також вирушили троє харків'ян — дослідники Анна Соїна та Андрій Сопін, а також дизеліст-електрик Юрій Лишенко.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.