Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківʼянам пропонують зимувати в Антарктиді

Фото: Facebook/НАНЦ
Кандидатів відбиратимуть в два етапи.

Потрібні науковці, кухар, лікар, дизеліст-електрик, системний механік і сисадмін.

Пошук зимівників і зимівниць у 28-му Українську антарктичну експедицію на 2023-2024 роки розпочав Національний антарктичний науковий центр 7 вересня.

"Попри війну й економічні складнощі Україні дуже важливо продовжувати дослідження на нашій станції в Антарктиді, адже саме там ми робимо науку світового рівня і є частиною глобальної системи досліджень Землі та космосу. Згадаймо хоча б той факт, що ми маємо найдовший безперервний ряд спостережень за зміною клімату (більш як 60 років) на крижаному континенті, що є цінністю для всього людства. А ще робота станції "Академік Вернадський" та перший рейс криголама "Ноосфера" стали одними із символів нашої незламності та того, що у найтяжчі часи ми дбаємо про майбутнє і тримаємо форпост для наших дітей та онуків на найбагатшому невикористаними ресурсами континенті планети. Ми маємо розвивати антарктичну науку далі, тож чекаємо фахівців до нашої антарктичної родини", — зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

Подаватися на конкурс традиційно запрошують науковців за напрямами: геологічні та геофізичні науки, фізичні науки, науки про життя, а також команду життєзабезпечення — кухар, лікар, дизеліст-електрик, системний механік і сисадмін. Немає жодних обмежень за віком, статтю та іншими ознаками. Докладна інформацію про загальні та специфічні вимоги до кандидатів та умови подання заявок є в оголошенні за посиланням

Документи приймають впродовж 15 календарних днів — до 22 вересня. Після цього конкурсна комісія здійснить попередній відбір кандидатів (за формальними ознаками). На другому етапі претенденти повинні будуть подати додатковий пакет документів, пройти фахову співбесіду та психологічне тестування. З урахуванням умов військового часу співбесіду можуть провести онлайн.

За підсумками цього етапу конкурсна комісія приймає рішення про рекомендацію або відхилення кандидатур до складу експедиції. Також формується кадровий резерв. Після цього на кандидатів чекає медичний огляд і в разі його успішного проходження — командні збори, тренінги та навчання.

Нагадаємо, до зимувального загону антарктичної експедиції 2022-2023 років увійшли троє харків'ян — два геофізики та дизеліст. Останній прибув на крижаний континент ще в лютому, геофізики приплили до Антарктиди у квітні.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.