Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Антарктиді одні харків'яни змінили інших

 Фото: НАНЦ
На крижаний континент дісталася нова експедиція, серед них є харків'яни.

На станцію "Академік Вернадський" приїхали троє харків'ян: геофізики Богдан Гаврилюк, Ян Бахмат і біолог Антон Пуговкін. Троє харків'ян з попередньої експедиції вирушили додому — дослідники Анна Соїна та Андрій Сопін, а також дизеліст-електрик Юрій Лишенко.

19 квітня на станції "Академік Вернадський" завершилася перезмінка зимівників 25 і 26 експедицій, а також робота сезону 2021. Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

"Зараз в Антарктиді вже пізня осінь, і погода — відповідна. Температура хоч ще і плюсова (+1, +3 градуси), але за рахунок сильного вітру і вологості більше 80%, відчувається як -15 градусів, до того ж, постійні опади. Тому перезмінка проходила в досить складних умовах. Паливо перекачували з корабля в станційний бак і вдень, і вночі, іноді доводилося човнами відштовхувати плавучі крижини від паливного шланга. Розвантажити річний запас продуктів та інших необхідних речей неабияк допоміг новий потужний кран", — розповіли там.

Фото: НАНЦ
Фото: НАНЦ

Керівник 25 експедиції Юрій Отруба передав керівнику 26 експедиції Богдану Гаврилюку ключ від станції і коробку з секретним подарунком, її потрібно відкрити через півроку. Після цього команда 25 експедиції і сезонний загін почали подорож додому. Спочатку їм належить подолати бурхливу протоку Дрейка і дістатися до Чилі.

Фото: НАНЦ
Фото: НАНЦ

Зимівники 26 експедиції вже заступили на варту, продовжуючи безперервні наукові спостереження на станції. Вони прибули на станцію  "Академік Вернадський" 16 квітня.

Нагадаємо, 12 учасників експедиції відправились в Антарктиду 24 березня, вони проведуть на крижаному континенті близько 13 місяців. Їх очолив досвідчений український полярник — геофізик з Харкова Богдан Гаврилюк. Це його дев'ята річна експедиція. Для земляків Яна Бахмата і Антона Пуговкіна це перша зимівля.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.