Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Полярники відновили табличку "Харків" біля станції в Антарктиді

Фото: Сергій Глотов, Василь Матковський
1
Зимівники оновили дороговказ.

Учасники 27-ї Української антарктичної експедиції провели масштабний ремонт дороговказу біля станції "Академік Вернадський".

Як розповіли в Національному антарктичному науковому центрі, на дороговказі розміщують таблички з назвами та відстанню до різних міст. Здебільшого це населені пункти, з яких родом зимівники або звідки до них приїздили колеги з інших країн.

Вказівник прослужив понад 20 років і потребував оновлення, за що взялися лікар Василь Матковський та механік Максим Білоус.

Так, полярники відновили низку старих табличок, які заіржавіли, серед них і вказівник "Харків". До того ж зимівники "декомунізували" Кіровоград на Кропивницький, а також "дерусифікували" транслітерацію Вінниці та Одеси.

Крім того, на вказівнику додали нові символічні міста, зокрема Маріуполь, Херсон та Бучу. Також майстри виготовили новий стовп для табличок, замінили потрісканий фундамент та кріплення, реставрували флюгер та вказівники сторін світу.

"Крім рідних міст, додалась пам'ять про завданий біль та неминучі перемоги. І, безперечно, подяка людям цивілізованого світу, що підтримували нас і всю Україну. Мабуть, ніколи ще станція не чула скільки вигуків "Слава Україні" з човнів та суден, що проходили повз. Вигуків з різними акцентами, але з одностайною підтримкою", — розповів Василь Матковський.

Нагадаємо, у складі антарктичної експедиції 2021-2022 років було троє харків'ян: геофізики Богдан Гаврилюк, Ян Бахмат та біолог Антон Пуговкін. До цього на крижаному континенті зимували дослідники Ганна Соїна та Андрій Сопін, а також дизеліст-електрик Юрій Лишенко з Харкова.

У складі нової 28-ї української антарктичної ескпедиції буде два харків’янина, два геофізики з Радіоастрономічного інституту НАН України: Богдан Гаврилюк (це буде його десята зимівля і він буде керівником експедиції) та Андрій Сопін (це буде його четверта зимівля).

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.