Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Експедицію в Антарктиду очолить науковець із Харкова

Фото: Євгеній Прокопчук
Богдан Гаврилюк (праворуч) повертається з війни до науки.

28-му українську антарктичну експедицію очолить геофізик з Харкова Богдан Гаврилюк.

Про це повідомляє "Національний антарктичний науковий центр". 

На станцію "Академій Вернадський" в Антарктиді вирушать 14 науковців. Голова експедиції Богдан Гаврилюк, геофізик Радіоастрономічного інституту НАН України — найдосвідченіший полярник. Це буде вже десята його експедиція на Південний полюс. Війна застала харківського науковця в Антарктиді, але навесні минулого року він повернувся в Україну і вступив до лав Прикордонної служби.

"Дотепер він виконував завдання на півночі України, зокрема в Чернігівській області, а зараз повертається до не менш важливої місії  — цілий рік забезпечувати роботу станції "Академік Вернадський", — розповіли в антарктичному центрі.

Ще один харківський науковець, геофізик Андрій Сопін, залишиться в Антарктиді на другий рік, а разом з ним другу зимівлю поспіль на станції проведуть біолог Сергій Глотов та метеоролог Сергій Разумний. Вперше в історії українських антарктичних експедицій одразу троє учасників залишаються зимувати на другий рік.

Нова експедиція складається суто з чоловіків.

"На жаль, цього року на конкурс подалося лише п'ять жінок (для порівняння: торік кандидаток було 19), але вони не подолали всі етапи конкурсного відбору. Сподіваємося отримати більшу кількість заявок від жінок у наступну експедицію, адже останні чотири роки вони завжди входили до складу зимівель", — кажуть в НАНЦ.

Як писав KHARKIV Today, у складі антарктичної експедиції 2021-2022 років було троє харків'ян: геофізики Богдан Гаврилюк, Ян Бахмат та біолог Антон Пуговкін. До цього на крижаному континенті зимували дослідники Ганна Соїна та Андрій Сопін, а також дизеліст-електрик Юрій Лишенко з Харкова.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.