Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські полярники святкують середину зими

Фото: Национальный антарктический научный центр
Мідвінтер на станції "Академік Вернадський" — одне з улюблених свят.

На українській станції "Академік Вернадський" зимують троє харків'ян: геофізики Богдан Гаврилюк, Ян Бахмат і біолог Антон Пуговкін.

Сьогодні, 21 червня, полярники відзначають Мідвінтер — середину зими. Це одне з найважливіших свят на станції "Академік Вернадський". Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

"З цього дня в Антарктиці ніч потроху скорочується, дні довшими і ближчим стає літо. Бажаємо всім, хто зимував і зараз зимує в Антарктиді, відчувати більше позитиву в житті, здоров'я міцного і сил", — розповіли в антарктичному науковому центрі.

Також повідомляється, що учасники 26-ї Української антарктичної експедиції надіслали вітальну листівку.

"На Мідвінтер у них заплановано багато цікавих заходів, зокрема традиційне занурення в океан", — розповіли в НАНЦ і пообіцяли фотозвіт святкування середини зими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Книги харківського письменника відправляться в Антарктиду

Нагадаємо, у складі антарктичної експедиції 2021-2022 років троє харків'ян: геофізики Богдан Гаврилюк, Ян Бахмат і біолог Антон Пуговкін.

Раніше KHARKIV Today писав, що в 2020 році українських полярників "хрестили" в антарктичних водах. На станції "Академік Вернадський" святкували середину зими. У цей день в Антарктиді відбувається "хрещення" у крижаній воді, її температура — трохи більше 1,5 градуса тепла. Після цього кожен новачок отримує право називатися справжнім полярником.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.