Підлеглі Фірташа визнали крадіжки "Харківмісьгазом" і розказали про схеми з директором
СБУ повідомила про підозру Фірташу і топменеджменту його компаній, які привласнили державного газу на мільярди гривень.
Чи є серед них колишній керівник "Харківмісьгазу" Рафаель Джиоєв, не повідомляється. Але пресслужба СБУ оприлюднила аудіофайл із записом розмови Дмитра Фірташа з керівником "Регіональної газової компанії" Олексієм Тютюнником, які обговорюють махінації зі зміною саме Джиоєва, який багато років очолював харківський підрозділ газової монополії Фірташа.
Фірташ дає вказівки Тютюннику вивести з газової компанії 120 мільйонів гривень якраз напередодні націоналізацїї підприємства, а Тютюнник говорить бізнесмену, що один із юристів на ім'я Олександр повернув у державному реєстрі на посаду директора "Харківміськгазу" Рафаеля Джиоєва. Вони робили все, аби компанія не перейшла під управління державою. У Харкові не це не погодився ніхто, а от у Львові знайшовся нотаріус.
"Через реєстратора там кувиркався, як міг. Ми робимо спробу закріпити це забезпеченням. Якщо вийде, то ми вистрибнули. Не вийде, будемо далі штовхатися. Але зараз у реєстрі Рафаель – директор, – сказав Тютюнник. – Саша знайшов однохвилинний коридор і всунув його назад".
Фірташ питає, чи піде суд на ухвалення рішення про забезпечення позову щодо компанії. Тютюнник каже, що юристи компанії роблять усе можливе, щоб зробити це, тому справу розглядатиме суд у Львові.
СБУ повідомила про підозру Фірташу і топменеджменту його компаній, які привласнили державного газу на мільярди гривень.
"До організації оборудки причетні підсанкційний олігарх Дмитро Фірташ і топменеджмент підконтрольних йому компаній. Серед них керівники "Регіональної Газової Компанії" (РГК), яка фактично управляє 20 міськ- та облгазами, що становить 70% всіх газорозподільних мереж України. За даними судово-економічної експертизи, лише протягом 2021 року незаконна діяльність фігурантів завдала державі збитки на понад 4,2 млрд грн. При цьому загальна сума шкоди, за попередніми оцінками, протягом 2016-2022 років може становити понад 18 млрд грн", - повідомили у СБУ.
Багато років облгази, підконтрольні Фірташу, "купували" паливо у підконтрольної йому ж компанії, але в отримували не більше 30% від проплаченого обсягу газу. 70% коштів українців, сплачених за газ, осідали у Фірташа.
П’ятьом очільникам облгазів заочно повідомлено про підозру за ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 та ч.3 ст.27, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою, легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом). Усі вони переховуються від правосуддя за кордоном. Наразі вирішується питання щодо оголошення їх у міжнародний розшук.
Нагадаємо, у січні 2023 року "Харківгаз" перейшов до групи "Нафтогаз України", а у березні був інтегрований "Харківміськгаз".