Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Субвенції нардепів: хто у Харківській області нічого не заробив

Фото: Facebook
За розрахунками "ОПОРИ", на одного жителя Харківської області припаде 43 гривні субвенції.

На два округи у Харківській області мажоритарники взагалі не отримали субвенцію.

Наприкінці жовтня 2021 року уряд знову виділив гроші у рамках субвенції на соціально-економічний розвиток територій. Цього разу трохи більше 2 мільярдів гривень для реалізації 2416 об'єктів/заходів. Раніше Кабмін уже розподіляв 3,4 мільярда гривень субвенцій майже рівними частинами у липні та травні. Як і під час попередніх розподілів, у жовтні найбільше грошей направили до Дніпропетровської області, стратегічної для "Слуги Народу" з погляду електоральної підтримки. Гроші надійшли до 173 виборчих округів, а 26 округів в Україні залишилися без субвенцій. Про це повідомили у громадянській мережі "ОПОРА"

"Дрібні субвенції (менше 50 тисяч гривень) знову стають популярними, як це було під час роботи Верховної Ради попереднього скликання. Так, під час першого розподілу у 2021 році їх кількість становила лише 6%, другого — вже 8%, а третього — майже 18%. Це означає, що дедалі більше народних депутатів планують використовувати гроші субвенцій у власних агітаційних кампаніях на парламентських виборах 2023 року", — розповіли там.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Четверо харківських народних депутатів увесь рік мовчали у Верховній Раді

В "ОПОРІ" пояснили, перелік об'єктів та кількість бюджетних грошей, які будуть спрямовані на ту чи іншу громаду та об'єкт, фактично визначають народні депутати. Саме вони, згідно з чинним порядком розподілу субвенцій, з 2017 року де-факто стали "посередниками" між керівництвом громад та урядом. Місцеве керівництво змушене комунікувати з мажоритарниками, якщо виникає потреба у додатковому фінансуванні на будівництво чи реконструкцію школи, садочка тощо.

"Народні депутати, зі свого боку, використовують цей інструмент для піару, щоб знову переобратися до Ради. Водночас у своїй комунікації з виборцями вони часто забувають або свідомо ігнорують те, що фінансування відбувається не за абстрактні кошти, а за гроші платників податків. Важливо розуміти, що роздаючи громадам подарунки або відкриваючи збудований чи відновлений об'єкт, народні депутати підміняють собою місцевих чиновників і так дискредитують реформу децентралізації, в основі якої лежить ідея створення самодостатніх фінансово-заможних громад" — повідомили у громадянській мережі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Начальник СБУ у Харківській області просить виключити нардепа Куницького з комітету ВР

За даними "ОПОРИ", під час третього розподілу субвенцій найбільше грошей дали на освітні заклади — 30% (близько 607 мільйонів гривень). На другому місці опинилися медичні установи — 29% (590 мільйонів гривень), на третьому — сфера ЖКГ та розвитку інфраструктури з 24% (майже 489 мільйонів гривень). На четвертому місці — ремонти доріг — 8% (171 мільйон гривень). На дитячі та спортивні майданчики направили майже 137 мільйонів гривень (7%), а на соціально-культурну сферу — майже 38 мільйонів гривень (2%).

"Найбільше грошей направили у Дніпропетровську область (160 мільйонів гривень), місто Київ (майже 152 мільйони гривень), а також до Черкаської (146 мільйонів гривень) та Київської (143 мільйони гривень) областей" — розповіли там.

Потім слідує Миколаївська область (115 мільйонів гривень) і Харківська область (113 мільйонів гривень).

Також у громадянській мережі порахували суму субвенцій у розрахунку на одного жителя для різних областей України. На одного мешканця Черкаської області дали 124 гривні, Миколаївської — 104 гривні, Київської — 80 гривень. А Харківської — 43 гривні.

Карта: "ОПОРА"
Карта: "ОПОРА"

"Найбільше грошей направили на округ Сергія Рудика (група "За майбутнє"), що на Черкащині, — 61 мільйон 181 тисячу гривень. На другому місці — округ Ольги Василевської-Смаглюк ("Слуга Народу") у Київській області, який отримав 53 мільйони 316 тисяч гривень, на третьому — округ Олександра Горобця ("Слуга Народу") у Київській області, куди виділили 33 мільйони гривень. Наступний — округ мажоритарника з Івано-Франківської області Василя Вірастюка ("Слуга Народу"), який отримав 32 мільйони 199 тисяч гривень, першу п'ятірку замикає округ депутата з Миколаївської області Ігоря Копитіна ("Слуга Народу"), на який направлено субвенцій на 32 мільйони гривень", — пояснили в "ОПОРІ".

Там уточнили, також є депутати, виборчі округи яких не отримали гроші субвенцій. У Харківській області це округ Юлії Світличної (№179 — місто Лозова, Зачепилівський, Кегичівський, Красноградський, Лозівський, Сахновщинський райони) та Олександра Фельдмана (№174 — частина Новобаварського та Холодногірського районів Харкова).

"Найменше грошей (889 гривень) направили "на придбання набору з двох мікрофонів (петличний мікрофон) до Люботинського міського будинку дитячої та юнацької творчості" на території округу №175, що у Харківській області. У Верховну Раду тут обрано Євгена Пивоварова зі "Слуги" Народу". Ще з цікавого у цьому окрузі: "штатив трипод, відеоштатив у Люботинський міський будинок дитячої та юнацької творчості" (1190 гривень); "боксерський мішок у Люботинський НВК №2" (3165 гривень); "ігровий монітор за 4599 гривень у Люботинський міський будинок дитячої та юнацької творчості", — розповіли у громадянській мережі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Двоє харківських депутатів пішли до Разумкова

також в окрузі №172 у Харкові (до парламенту тут обрали Юрія Здебського зі "Слуги Народу") направили 21 субвенцію по 9724 гривні та 5 субвенцій по 10 000 гривень "на придбання звукового обладнання для дитячих садків міста".

Нагадаємо, влітку округ мажоритарника Євгена Пивоварова отримав 21 субвенцію.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.