Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

За заявою нардепа з Харкова розслідуватимуть призначення міністра освіти

Сергій Шкарлет став міністром освіти і науки в грудні минулого року.

За словами парламентарія Інни Совсун, голосів депутатів Верховної Ради за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки не було, тепер це повинні розслідувати правоохоронці.

14 січня Офіс генерального прокурора відкрив кримінальне провадження про кнопкодавство під час голосування за Сергія Шкарлета. Про це повідомила народний депутат з Харкова Інна Совсун (фракція "Голос"), яка подала відповідну заяву.

"У матеріалах зазначено, що картка Григорія Суркіса від ОПЗЖ проголосувала "за", хоча самого Суркіса в залі не було. Це кримінальний злочин, передбачений статтею 364-2 Кримінального кодексу України. Розслідування доручили провести Державному бюро розслідувань. Це рішення — ще не відновлення справедливості, але вже перший крок до цього. Голосів за призначення міністра освіти і науки у Верховній Раді не було, тепер це повинні довести правоохоронні органи", — написала Совсун в Facebook.

Відзначимо, санкція ст. 364-2 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років, з штрафом.

Нагадаємо, 17 грудня 2020 року Верховна Рада проголосувала за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти, це рішення підтримали 226 нардепів. Після чого новопризначений міністр прийняв присягу, в цей час групи нардепів скандували "ганьба". До того як стати міністром освіти і науки, з кінця червня минулого року, Сергій Шкарлет був тимчасово виконуючим обов'язки голови МОН. Раніше він був ректором Чернігівського національного технологічного університету. У 2010 році Сергій Шкарлет балотувався до Чернігівської обласної ради від "Партії регіонів". У його наукових працях виявили "масштабний академічний плагіат". Сергія Шкарлета звинувачують в корупційних схемах. У січні Чернігівський технологічний університет купив за державні кошти Volkswagen Amarok VOLCANO за понад 1,5 мільйона гривень.

Фото: Facebook / Инна Совсун
Фото: Facebook / Инна Совсун
Фото: Facebook / Инна Совсун
Фото: Facebook / Інна Совсун

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.