Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Офісі Генпрокурора назвали основні версії вибухів на арсеналі в Балаклії

Фото: YouTube
Слідчі розглядають чотири версії.

В Офісі Генпрокурора представили основні версії вибухів на складах Міноборони, в тому числі в Балаклії. Звіт тимчасової слідчої комісії долучать до кримінального провадження щодо вибухів.

6 травня о Офісі Генерального прокурора на зустрічі з питань розслідування вибухів на складах боєприпасів на стратегічних об'єктах Міністерства оборони України з 2014 по 2018 роки обговорили хід досудового розслідування щодо вибухів на 65-му арсеналі Збройних сил України в Балаклії (Харківська область), звіт тимчасової слідчої комісії і назвали чотири основні версії вибухів. Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.

"У ході розслідування серед основних версій було визначено причетність до скоєння злочину військових службових осіб з метою приховування фактів недостачі; халатне ставлення військових службових осіб до виконання службових обов'язків; настання пожежі (вибухів) боєприпасів через самозаймання або інші природні чинники, а також вчинення диверсії з можливим використанням безпілотного літального апарату та інші", — сказано в повідомленні.

Також в Офісі відзначили, що слідчі вивчають документи з висновками тимчасової слідчої комісії з питань розслідування пожеж на складах боєприпасів в Ічні (Чернігівська область), Калинівці (Вінницька область), Балаклії (Харківська область) і Кривому Розі (Дніпропетровська область) з 2014 по 2018 роки. .

"Після їх вивчення буде вирішено питання про призначення комплексної комісійної судової експертизи із залученням відповідних фахівців з метою забезпечення об'єктивності, прозорості та достовірності розслідування", — відзначили в Офісі.

Всього за три роки опитано 1500 свідків і потерпілих із застосуванням поліграфа. Призначено близько 500 судових експертиз для встановлення причин вибухів і завданих збитків. На сьогодні слідчі отримали висновки експертних досліджень військового майна, техніки і озброєння, пожежно-технічної, вибухотехнічної, судово-хімічної, військової експертиз, матеріали відеозвукозапису, фототехнічних, товарознавчих та судово-психологічних експертиз. Інші тривають.

Нагадаємо, 23 березня 2017 року на складах ч А1352 в Балаклії почалася пожежа, за якою послідували вибухи. З міста та навколишніх сіл евакуювали близько 20 тисяч жителів. Тоді одна людина загинула, троє постраждали. Пожежа і вибухи знищили третину арсеналу, що зберігався на складах.

Як писав KHARKIV Today, роботу тимчасової слідчої комісії ВР щодо вибухів на складах боєприпасів продовжили до кінця жовтня. Голова комісії Давид Арахамія заявив, що у слідства дві полярні версії перших вибухів в Балаклії. На його думку, слідство щодо вибухів слід забрати з Харкова.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.