Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський суд визнав незаконним аудит "швидких" під керівництвом Олексія Кучера

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Рішення винесли через місяць після завершення аудиту.

Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф не підкоряється Харківській обласній державній адміністрації, тому вона не мала права проводити аудит.

Проведення аудиту Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, про який розпорядився на той момент голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер, було незаконним. До такого рішення прийшов Харківський окружний адміністративний суд.

"Визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 2.07.2020 року №408 "Про проведення внутрішнього аудиту комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф", — сказано в рішенні суду.

Відзначимо, раніше до Харківського окружного адмінсуду направив позов "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф", де зажадав визнати незаконним рішення голови Харківської ОДА Олексія Кучера про проведення аудиту "швидких". 6 серпня суддя Ольга Панченко прийняла позов і відкрила провадження.

Аудиторська група повинна була проводити аудит з 6 липня по 1 вересня 2020 року за наступними темами: "Обласні та державні програми економічного і соціального розвитку", "Фінансові процеси і операції установ, пов'язані з управлінськими бюджетними коштами", "Функції щодо планування, організації та здійснення процедур закупівлі ","Функції та процеси, пов'язані з реалізацією завдань, передбачених актами законодавства в сфері охорони здоров'я" за період з 1 січня 2019 року по 1 липня 2020 року.

В обґрунтуванні Центр екстреної медичної допомоги відзначав, що жодна зі статей закону "Про місцеві державні адміністрації України" не передбачає втручання обласних держадміністрацій в діяльність комунальних некомерційних підприємств, які створені місцевими радами (підкоряються місцевим радам). Незважаючи на це, Харківська ОДА намагалася провести аудит на підприємстві, яке не перебуває в її підпорядкуванні.

У суді відбувся повторний розподіл суддів з цього адмінпровадження. За справу взялася суддя Наталія Полях. До розгляду його ухвалили 20 жовтня 2020 року, сторони до залу суду не викликали.

Харківська облдержадміністрація наполягала, що аудит проводять розпорядники бюджетних коштів (в тому числі, субвенції з державного бюджету). Розпорядником його зробила Харківська облрада. Напрямок "охорона здоров'я" також фінансувала ХОДА.

"Саме Харківська обласна державна адміністрація повинна забезпечити цільове, раціональне та ефективне використання бюджетних коштів, давати оцінку ефективності виконання бюджетних програм та проводити державний аудит", — заявив відповідач.

Позивач стверджував: незаконність дій ХОДА полягає в спробі провести внутрішній аудит на підприємстві, яке йому не підпорядковується. До того ж, з 1 січня 2019 по 17 лютого 2020 року підприємства взагалі не існувало (комунальний заклад охорони здоров'я "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" перестало існувати, його перетворили в комунальне некомерційне підприємство Харківської облради "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф") , а з 1 квітня 2020 року "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" отримує гроші від Національної служби здоров'я України.

Оплата медичних послуг, зарплата, витрати на медикаменти, технічне обслуговування автомобілів та пально-мастильні матеріали здійснюються Національною службою здоров'я. Отже, відповідач не має ніякого відношення до цього, вважає позивач.

Суд вирішив, що від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради. З місцевого бюджету "швидким" виділили тільки кошти на додаткові дотації на енергоносії. Крім того, порушення знайшли і в складі аудиторської групи — до неї не ввійшов представник департаменту охорони здоров'я Харківської ОДА. Розпорядження голови ХОДА Олексія Кучера визнали незаконним і постановили скасувати.

Як писав KHARKIV Today, на початку липня 2020 року голова Харківської ОДА Олексій Кучер підписав розпорядження про повну аудиторську перевірку "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф".

Кучер звертався до директора "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Віктора Забашта і просив його звільнитися за власним бажанням. Це сталося після того, як під час гри в футбол на одному з полів "Металіста" помер громадянин Іраку. Свідки звинуватили медиків у тому, що ті не змогли його врятувати.

У жовтні Кучер оприлюднив результати аудиту і заявив, що в роботі "швидкої" знайшли грубі порушення. Результати пообіцяли передати до поліції.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.