Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На "Харківобленерго" чекає позачерговий аудит

Фото: открытые источники
Правоохоронців також просять провести перевірку.

Причиною стало журналістське розслідування.

Фонд держмайна підготував звернення до правоохоронців, щоб провести повну і ретельну перевірку інформації про можливі зловживання в АТ "Харківобленерго", викладені у розслідуванні журналістів "Схем".

"Також Фонд ініціює позачерговий аудит діяльності "Харківобленерго" для подальших управлінських рішень", — повідомили у Фонді держмайна у відповідь на запит інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна".

У Фонді держмайна вказали, що не втручаються у господарську діяльність компанії, як цього вимагають стандарти корпоративного управління і закон про приватизацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто заробляє на продажу електроенергії у Харківській області

Там також нагадали, на початку 2021 року розпочали процедуру формування наглядової ради "Харківобленерго" і зробили все необхідне, щоб кандидатів до наглядової ради вибрав номінаційний комітет Кабміну. Однак, з огляду на необхідність формування великої кількості наглядових рад контрольованих державою підприємств, а також складність узгодження графіків всіх членів номінаційного комітету, за останні п'ять місяців у "Харківобленерго" немає дієздатної наглядової ради.

"Історично "Харківобленерго" має довгий шлейф негативних інформаційних повідомлень про зловживання і маніпуляції з боку керівництва компанії. З ініціативи Фонду держмайна у 2020 році відбулася чергова ротація менеджменту, покликана виправити негативне становище і не допустити подальших зловживань на підприємстві", — зазначили у Фонді держмайна .

Там додали: починаючи з лютого 2021 року Фонд держмайна впроваджує пілотні проєкти "Поліпшення корпоративного управління" і "Антикорупційний комплаєнс" на двох підприємствах — "Центренерго" і "Запоріжжяобленерго" у рамках програми міжнародної технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). З урахуванням позитивних результатів цієї програми у найближчому майбутньому її будуть впроваджувати ще у 12 акціонерних товариствах, зокрема і у "Харківобленерго".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екскандидата у мери Харкова взяли до наглядової ради "Центренерго"

Минулого тижня журналісти "Схем" (проєкт "Радіо Свобода" і UA: Перший) опублікували розслідування, де стверджують, що "Харківобленерго" могло завищувати обсяги споживання дешевої електроенергії побутовими споживачами, занижуючи обсяги споживання дорожчої електроенергії промисловими споживачами. На їхню думку, обленерго у 2021 році  суттєво переплачувало стороннім компаніям за поставлені товари.

Нагадаємо, 15 вересня на засіданні Кабінету Міністрів виключили зі списку об'єктів великої приватизації п'ять підприємств державної власності енергетичної галузі, зокрема, "Харківобленерго".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.