Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Верховній Раді обговорюватимуть приватизацію Харківського авіапідприємства

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Законопроєкту №5799 дали хід у липні 2021 року.

Комітет ВР з питань економічного розвитку зробив перший крок на шляху приватизації харківського авіапідприємства.

20 жовтня 2021 року депутати профільного комітету ВР підтримали законопроєкт "Про особливості приватизації єдиного майнового комплексу ХДАВП", який ініціювала група депутатів, зокрема шестеро харківських (Марія Мезенцева, Дмитро Любота, Олексій Красов, Євген Пивоваров, Олександр Бакумов, Юрій Здебський). Далі законопроєкт буде винесений до зали Верховної Ради. Виконувач обов'язків голови Харківської облдержадміністрації Олександр Скакун сподівається, що народні депутати підтримають це рішення.

"Поясню, чому вважаю це значним успіхом. Насправді, законопроєкт був необхідний ще чи не 10 років тому, коли проблеми на "ХАЗі" тільки починалися. Без відповідного закону питання авіазаводу не вирішити. Ми багато років працювали над тим, щоб звернути увагу депутатського корпусу і знайти підтримку в найвищому законодавчому органі країни", — повідомив Скакун.

Цей законопроєкт, в разі позитивного проходження у Верховній Раді, допоможе залучити інвесторів на авіапідприємство. Також будуть закріплені гарантії неперепрофілювання ХДАВП. За словами Скакуна, "ХАЗ" залишиться авіазаводом — він буде виробляти літаки.

Водночас документ допоміг би вирішити проблему з величезних зарплатних боргів авіапідприємства. Нагадаємо, загальний борг авіапідприємства становить майже чотири мільярди гривень. Деяким співробітникам не виплатили зарплату ще за 2014 рік. 12 травня директор державного концерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв затвердив план антикризових заходів  по ХДАВП. Це повинно збільшити обсяги виробництва і фінансово оздоровити авіапідприємство.

Законопроєкт повинен буде пройти два читання у ВР.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.