Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Керівництво Харківського авіапідприємства виступило проти приватизації

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Генеральний директор покликав на зустріч трудовий колектив.

Керівництво заводу каже, що співробітники підприємства та великі інвестори також мають право викупити ХАЗ.

На Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві відбулася робоча зустріч колективу з генеральним директором Олександром Кривоконем. Повідомляється, що під час зустрічі обговорили болючі питання. Серед них — заробітна плата та соціальні виплати, накопичені борги, зарахування стажу Пенсійним фондом та приватизацію авіапідприємства. Інформацію про це розмістили на сторінці авіаційного заводу у соціальних мережах.

"Велике хвилювання викликає закон про приватизацію Харківського авіапідприємства, який дуже швидко намагаються проштовхнути у комітеті Верховної Ради. Народні депутати поспішають вирішити долю Харківського авіазаводу, не вислухавши жодного представника ХАЗу. Закон прописаний таким чином, що не дає шансів викупити підприємство представнику трудового колективу або впливовому іноземному інвестору, який прагнув розвивати авіазавод", — говорять на ХДАВП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Верховній Раді обговорюватимуть приватизацію Харківського авіапідприємства

Також повідомляється, що подібні побажання висловила відома європейська авіакомпанія Airbus (вона нібито зацікавлена у покупці Харківського авіазаводу для виготовлення літаків в Україні) та єгиптяни (керівництво заводу каже, що у Єгипті задоволені літаками Ан-74 і бажають продовжувати виготовлення цієї машини).

"Турбує, що народні депутати намагаються узаконити продаж ХДАВП у вигляді "малої", спрощеної, приватизації, що послаблює контроль за процесом продажу державними структурами. Є ризик, що авіапідприємство може бути продано за заниженою вартістю. За словами гендиректора, закон вимагає значного доопрацювання, зокрема, щодо вимог до майбутнього власника. Наступним етапом має стати розгляд проєкту закону в Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України", — повідомляється на сторінці підприємства у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Співробітники Харківського авіапідприємства просять допомоги у президента

Поки ж на заводі чекають гроші з Єгипту, щоб виплатити співробітникам частину заробітної плати за вересень, економлять електроенергію, заводським транспортом користуються за крайньої потреби, намагаються вирішити питання з Пенсійним фондом про зарахування стажу, звуть працівників на суботники і хваляться, що працівники отримали частину зарплати за вересень.

Нагадаємо, загальний борг авіапідприємства становить майже чотири мільярди гривень. Деяким співробітникам не виплатили зарплату ще за 2014 рік. У травні директор державного концерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв затвердив план антикризових заходів стосовно ХДАВП. Це має збільшити обсяги виробництва та фінансово оздоровити авіапідприємство.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.