Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'яни на Олімпіаді у Пекіні. За кого і коли вболівати

Фото: НОК
До української збірної увійшли чотири спортсмени з Харкова.

Завтра у Пекіні розпочинаються XXIV зимові Олімпійські ігри. Україну представлять 45 спортсменів. Атлети з Харкова увійшли не лише до української олімпійської збірної.

Українські спортсмени традиційно не дуже сильні у зимових видах спорту. За всі роки незалежності збірна отримала всього 8 медалей на "білих" олімпіадах: три золоті, одну срібну та чотири бронзові. Проте у спорті завжди є шанс на перемогу. Харків цього року представляють четверо спортсменів у трьох видах спорту і ще одна наша колишня землячка виступає за Австрію.

Танці на льоду: Олександра Назарова і Максим Нікітін

назарова
Фото: Федерація фігурного катання

Найдосвідченіші спортсмени-харків'яни. Пара виступає разом із 2004 року. Шестиразові чемпіони України, срібні призери юнацьких Олімпійських ігор-2012, бронзові призери Чемпіонату світу серед юніорів 2015 року. У дорослому катанні пара далеко не така успішна: на Олімпіаді 2018 року вони посіли 21 місце, у 2019-2020 роках на світових чемпіонатах займали двадцяті місця.

25-річній Олександрі Назаровій цього разу випала честь нести прапор збірної України на відкритті Олімпійських ігор. Ще один прапороносець збірної — фрістайліст Олександр Абраменко — теж у певному сенсі наш земляк. Він народився у Первомайському Харківської області, але зараз живе у Миколаєві.

Олександра Назарова у вільний від спорту час захоплюється йогою, плаванням та виготовленням тістечок-макаронс.

Максиму Нікітіну 27 років, він — випускник Харківської академії фізкультури, як і його партнерка. Максим захоплюється колекціонуванням комах.

Коли дивитись:

4 лютого — командні змагання,

12 лютого — обов'язкова програма,

14 лютого — довільна програма.

Лижні гонки: Руслан Перехода

перехода
Фото: Спортивний Дозор

34-річний лижник народився у Старому Салтові. За збірну виступає із 2007 року. Найкращим результатом Руслана на чемпіонатах світу стало 14 місце в естафеті на Чемпіонаті 2019 року. Олімпійські результати спортсмена менш значні. У 2014 році Руслан виступав у Сочі, посів 50 місце у спринті та 20 у командному спринті.

У 2018 році Перехода їздив на Паралімпіаду в Кореї як супровідник незрячого спортсмена Юрія Уткіна. Відтак він став чемпіоном у змішаній естафеті.

За освітою Перехода — ветеринар, захоплюється риболовлею, одружений, виховує сина.

Коли дивитись:

6 лютого — скіатлон;
8 лютого — жіночий та чоловічий індивідуальний спринт вільним стилем;
11 лютого — 15 км класичним стилем;
13 лютого — 4х10 км;
16 лютого — жіночий та чоловічий командний спринт класичним стилем;
19 лютого — 50 км вільним стилем.

Руслан не обов'язково братиме участь у всіх змаганнях. Рішення про те, якого спортсмена на яку дистанцію ставити, приймає тренер збірної безпосередньо перед змаганнями.

Шорт-трек: Уляна Дуброва

уляна
Фото: "Cуспільне"

Наймолодшій харківській спортсменці у збірній Уляні Дубровій лише 19 років. Це її перші Олімпійські ігри. Уляна двічі виступала на чемпіонатах Європи та тричі — на чемпіонатах світу. Найкращим її результатом стало 9 місце у естафеті на Чемпіонаті світу в Італії у 2020 році.

Уляна — студентка Харківської академії фізкультури, захоплюється музикою та малюванням. Як повідомляє пресслужба Національного олімпійського комітету, українські шорт-трекісти вже випробували лід на олімпійській арені, проходять акліматизацію та тренуються двічі на день.

Коли дивитись:

4 лютого — командні змагання,

15 лютого — коротка програма,

17 лютого — довільна програма.

Фігурне катання: Ольга Мікутіна

микутина
Фото: стопкадр

Хоча 18-річна Ольга і приїхала на Олімпіаду до Пекіна під австрійським прапором, її також можна вважати нашою спортсменкою. Адже народилася фігуристка у Харкові.

На лід маленьку Олю у 2007 році привів її батько, хокеїст клубу "Вітязь" Роман Мікутін. А вже до 12 років дівчинка була триразовою чемпіонкою України у своїй віковій категорії. У 2016 році Ольга Мікутіна переїхала до Австрії, де через два роки здобула "бронзу" на юніорському чемпіонаті, а у 2019-му потрапила до збірної Австрії та у її складі виступила на Чемпіонаті світу, де посіла 18 місце. Наразі Ольга виступає набагато успішніше: на Чемпіонаті світу минулого року вона стала восьмою.

Де дивитись Олімпіаду?

Більшість із нас спостерігатимуть за Олімпійськими іграми у записі, бо різниця у часі з Китаєм велика. Наприклад, церемонія відкриття пройде о 14:00 за київським часом, а це розпал робочого дня.

Подивитися церемонії та ігри можна буде у повторі. Транслюватиме змагання "Суспільне", розклад є на сайті телекомпанії. Медіасервіси MEGOGO та OLL.TV також транслюватимуть Олімпіаду.

Усі здорові

Поширення коронавірусу в Олімпійських містечках змушує похвилюватися і вболівальників. 31 січня стало відомо, що у 119 спортсменів та членів делегацій підтвердився коронавірус, їх усіх ізолювали. Захворів на коронавірус і український фігурист, 20-річний Іван Шмуратко. Він ще має шанси виступити в індивідуальному турнірі, який розпочнеться 8 лютого, якщо до цього часу тести Івана будуть негативними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківські фігуристи заселилися в олімпійському містечку

"Я отримав нещодавно інформацію про те, що всі наші харківські спортсмени зробили тести, і вони всі негативні. У олімпійському містечку використовуються дуже точні тести, вони визначають наявність вірусу на ранній стадії. Поки всі здорові", — розповів KHARKIV Today начальник управління молоді та спорту ХОДА Костянтин Ананченко.

За його інформацією, цього разу усі спортсмени поїхали зі своїми тренерами. На зимових Олімпіадах Україну представляє менше спортсменів, тому є можливість нікого не виключати з делегації, як це іноді буває під час літніх Ігор.

Завершиться Олімпіада у Пекіні 20 лютого.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.