У Харкові та в області затримують виплати переселенцям: чому
Переселенці, які зазвичай отримували виплати у першій половині місяця, не отримали кошти.
Це стосується ВПО не тільки у Харківській області, а і по всій Україні.
"У мене випала кілька років була 17 числа. За весь час допомога від держави тільки один раз затрималася минулого року. На сьогодні коштів немає і ніяких повідомлень про те, чому таке відбувається", — каже переселенка з Вовчанської громади пані Олександра.
У Харкові, за останньою інформацією, проживає близько 200 000 переселенців, проте на 1 липня ця цифра зміниться: після евакуації людей із Вовчанська та Липцівської громад, звідки тільки офіційно вивезли 11 000 жителів.
У Харківській міській раді знають про затримки виплат у червні, проте ніяк не можуть на це впливати і просять почекати.
"Чую, що виплат немає. Думаю, до кінця місяця з усіма розрахуються. Було повідомлення від Міністерства реінтеграції, тому треба почекати. Зазвичай ВПО отримують кошти з 4 по 26 число", — повідомив KHARKIV Today заступник директора департаменту соціальної політики Харківської міської ради Юрій Шпарага.
У Мінреінтеграції підтвердили, що останнім часом ВПО часто звертаються щодо затримки виплат у першому виплатному періоді червня. Питання щодо причин просять адресувати Міністерству соціальної політики.
"Згідно з інформацією від Мінсоцполітики, всі належні виплати буде здійснено до кінця поточного місяця. Слід також зазначити, що за нарахування і здійснення виплат ВПО відповідає Мінсоцполітики. Тому питання з приводу нарахування й отримання грошової допомоги для ВПО варто адресувати до Мінсоцполітики на урядову гарячу лінію за номером 15-45 або на електронну адресу Мінсоцу: [email protected]", — йдеться на офіційних ресурсах Міністерства реінтеграції.
Як писав KHARKIV Today, у Харківській області зареєстровано 528 000 внутрішньо переміщених осіб. Із них до 1 березня фінансову допомогу на проживання отримували 320 000 людей. Проте після зміни порядку отримання такої допомоги гроші стали отримувати у 2,7 раза менше людей — 118 000. У Харкові із майже 200 000 зареєстрованих ВПО виплати отримують 41 400 переселенців.
З 1 березня 2024 року допомога на проживання автоматично призначена на 6 місяців найбільш вразливим категоріям переселенців:
- пенсіонерам, у яких станом на 01.01.2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн;
- людям з інвалідністю I чи II групи, дітям з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворим дітям;
- дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування віком до 23 років, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.
Як писав KHARKIV Today, із 1 березня держава припинила матеріально підтримувати частину переселенців. Для пенсіонерів та соціально незахищених людей нічого не змінилося.