Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові активісти влаштували флешмоб та перейменували вулицю на честь Степана Бандери

Фото: Юрый Лихота/Facebook
Вулиці Академіка Павлова пропонують змінити назву.

Активісти організацій "Права молодь" та "Правий сектор"  провели у Харкові флеш-моб з перейменування вулиці Академіка Павлова на вулицю Степана Бандери.

Хлопці повісили вказівник на будівлі "Вул. Степана Бандери, 1" та за допомогою трафарету нанесли написи "Східний Бандерштат".

"Цим самим нагадуємо українській владі, що Харків українське місто, і в ньому потрібно шанувати Героїв української нації", — наголосив керівник Харківського обласного осередку ГО "Правий сектор" Юрій Лихота у Facebook.

1

В організації "Права Молодь" пояснюють доцільність перейменування тим, що за часів Другої світової війни діяльність ОУН (б), якою керував Степан Бандера, розповсюджувалася й на Харківщину. Їх похідні групи приймали активну участь в боротьбі проти радянської та німецької окупації, долучаючи до цього й місцеве населення.

"Звичайно, що Бандера безпосередньо на Харківщині не перебував, проте він — загальнонаціональний герой, його постать символізує національно-визвольну боротьбу всієї української нації, саме тому він має вшановуватися на теренах всієї держави", — йдеться в повідомленні.

Раніше активісти зверталися із пропозицією про перейменування до Харківської міської ради, однак не отримали відповіді. На початку травня вони направили звернення до начальника обласної військової адміністрації Олега Синєгубова.

Як писав KHARKIV Today, харківський нардеп просить президента повернути Бандері та Шухевичу звання Героя України. Федір Веніславський став одним з ініціаторів постанови з відповідною рекомендацією.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.