Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський нардеп просить президента повернути Бандері та Шухевичу звання Героя України

Фото: Цензор нет
Федір Веніславський став одним з ініціаторів постанови з відповідною рекомендацією.

70 народних депутатів пропонують ввести в обіг ювілейну монету та видати поштові конверти і поштові марки, присвячені командирам Української повстанської армії.

Група парламентарів зареєструвала постанову, яка рекомендує президенту Володимиру Зеленському повернути звання Герой України Степану Бандері і Роману Шухевичу. Пропозиція приурочена до 80-річчя створення Української повстанської армії, 14 жовтня 2022 року. Серед ініціаторів з різних фракцій — харківський "слуга народу", представник глави держави у Конституційному Суді Федір Веніславський. Відповідний проєкт постанови опублікований на порталі Верховної Ради

"Рекомендувати президенту присвоїти звання Герой України Тарасу Бульбі-Боровцю і повернути звання Герой України Степану Бандері і Роману Шухевичу", — йдеться у документі.

Також у постанові рекомендується органам місцевого самоврядування увічнити пам'ять про боротьбу УПА за незалежність України.

Мова йде про:

  • спорудження меморіалів, пам'ятників, пам'ятних знаків, меморіальних дощок на честь борців за незалежність України у ХХ столітті;
  • впорядкування місць поховань борців за незалежність України у ХХ столітті;
  • найменування / перейменування об'єктів топоніміки населених пунктів у честь борців за незалежність України у ХХ столітті, назв і дат історичних подій, пов'язаних з боротьбою за незалежність України у ХХ столітті.

"Проєкт постанови також містить рекомендації Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі та забезпечити висвітлення у засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 80-річчя створення УПА", — зазначено у документі.

Ініціатори постанови також пропонують створити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 80-річчя створення УПА.

У документі йдеться про пропозицію Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, присвячену 80-річчю створення УПА, а також присвячену Степану Бандері, Роману Шухевичу та іншим командирам УПА,
"Укрпошті" — видати поштові конверти і поштові марки, присвячені 80-річчю створення УПА, а також присвячені Степану Бандері, Роману Шухевичу та іншим командирам УПА.

Нагадаємо, у жовтні 2007 року президент Віктор Ющенко присвоїв Роману Шухевичу звання Героя України, в січні 2010 року цього звання був удостоєний Степан Бандера. У квітні 2010 року Донецький окружний адмінсуд позбавив Шухевича звання Героя України, "оскільки він не був громадянином незалежної України". У січні 2011 року президентський указ про присвоєння Степану Бандері звання Герой України за рішенням суду визнали недійсним.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.