Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків не може отримати гроші на закупку шкільних автобусів

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Дітей до метрошколи возять електробуси, що курсують на міських маршрутах.

Державна субвенція на закупку шкільних автобусів не розповсюджується на міста. 

Саме тому Харків не може отримати гроші на ці потреби. Автобуси потрібні, аби підвозити дітей до метрошколи, яка з 1 вересня працюватиме на шести станціях метрополітену. З 1 вересня 2023 року, відколи класи почали працювати у підземці, учнів довозять безкоштовно автобуси у супроводі патрульної поліції. Це турецькі електробуси, яке місто закупило напередодні повномасштабної війни. Частину таких бусів окупанти знищили.

У ХОВА кажуть, що місто зверталося у 2023 році з проханням виділити частину суми із субвенції на закупку шести автобусів. Проте законодавством це заборонено, запевнили в обласній адміністрації.

"Нещодавно у соцмережі Телеграм було оприлюднено публікацію, у якій йдеться про звернення Департаменту освіти Харківської міської ради до Харківської обласної військової адміністрації з проханням передбачити кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для придбання шести шкільних автобусів для територіальної громади міста Харків. Згідно з Порядком та умовами придбання шкільних автобусів для підвезення учнів, які проживають у міській місцевості, до місць навчання і додому не передбачено. У зв’язку з цим підстави щодо виділення коштів державної субвенції на придбання шкільних автобусів для територіальної громади міста Харків відсутні і є такими, що суперечать чинному законодавству України. У 2023 році надходив запит від Харківської міської територіальної громади на придбання шкільних автобусів (лист від 26.06.2023), відповідь з обґрунтуванням неможливості придбання автобусів за рахунок субвенції з державного бюджету була надіслана листом від 11.07.2023 року", - йдеться у повідомленні пресслужби ХОВА.

У цьому році міськрада не зверталась до ХОВА із проханням про закупівлю автобусів.

Нагадаємо, минулого навчального року класи були облаштовані на п'яти станціях метро: "Перемога", "Університет", "Метробудівників", "Тракторний завод" і "Академіка Павлова", у 2024-му класи будуть облаштовані і на станції метро "Імені Масельського". Понад 2000 дітей навчаються у дві зміни. Крім педагога, з дітьми працюють тьютори та психологи. Також на території метрополітену, де навчаються школярі, є охорона й медики.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.