Повноваження заарештованого голови Верховного Суду виконуватиме випускник харківського вишу
Тимчасово повноваження голови Верховного суду виконує суддя Дмитро Луспеник, який 18 років працював у Харкові.
16 травня на засіданні пленуму ухвалили рішення про дострокове припинення повноважень голови Верховного суду України Всеволода Князєва. Рішення підтримали 140 суддів Верховного суду, проти були двоє. (станом на 1 січня 2023 року кількість суддів у Верховному суді складала 178). Відтепер місце Князєва обійняв суддя із найбільшим стажем роботи — Дмитро Луспеник. Він виконуватиме повноваження, поки не оберуть нового голову Верховного суду. Про це повідомили на сайті Верховного суду України.
"Відповідно до ч. 5 ст. 39 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" до обрання нового голови Верховного Суду його адміністративні повноваження здійснює суддя, який має більший стаж роботи на посаді судді Верховного Суду. Таким суддею є секретар Пленуму Верховного Суду, секретар Першої судової палати Касаційного цивільного суду Верховного суду Дмитро Луспеник", — сказано у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На вирок голові харківського суду подали апеляційну скаргу
Зазначимо, Дмитру Луспенику 57 років. Народився у Чернівецькій області. У 1990 Дмитро Луспеник закінчив Харківський юридичний інститут (зараз це Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого) за спеціальністю "Правознавство".
Із 1985 по 1986 рік Луспеник працював у чернівецькому суді. У 1990 році обійняв посаду стажиста народного судді у Ленінському районному народному суді Харкова. За рік став судовим виконавцем у цьому ж суді.
У 1993 році Луспеник влаштувався у Київський райсуд Харкова. Спочатку був суддею, потім заступником голови. Трудова діяльність тут тривала до 2001 року. Ще за рік Луспеник перейшов до Апеляційного суду Харківської області, де працював суддею шість років.
Суддею Верховного суду Луспеник став у 2008 році. Далі він був суддею та секретарем пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, новообраним суддею Касаційного цивільного суду. У 2017 році став секретарем Першої судової палати Касаційного цивільного суду. У 2021 році Луспеника обрали секретарем цієї палати ще на чотири роки.
Нагадаємо, у понеділок 15 травня співробітники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали голову Верховного суду Всеволода Князєва під час отримання хабаря у розмірі 2,7 мільйона доларів. Також був затриманий адвокат-посередник. Схему була пов'язана з власником групи "Фінанси і кредит", співголовою якого називають бізнесмена Костянтина Жеваго. Судове рішення мало ухвалюватися за хабар на користь бізнесмена.
"Унаслідок проведеного комплексу оперативно-технічних заходів Бюро здобуло інформацію про контакти бізнесмена-власника групи "Фінанси і кредит" з одним із адвокатів-керівником адвокатського об'єднання. Під час розслідування з’ясувалося, що адвокатське об’єднання використовувалося для маскування злочинної діяльності. Під виглядом адвокатських послуг та юридичного супроводу, учасники угруповання домовлялися із суддями про ухвалення рішень в інтересах їхніх "клієнтів" (фізичних або юридичних осіб) за певну "винагороду". Адвокат виступив посередником в передачі незаконної винагороди керівництву Верховного Суду для подальшого ухвалення судового рішення в інтересах бізнесмена", — розповіли у НАБУ.
У квітні таке рішення було ухвалене. Надалі передавали кошти серед учасників схеми. 15 травня пройшла передача другої частини хабаря.
"Під час проведення невідкладних слідчих дій, було вилучено частину предмета злочину, зокрема під час обшуку у головного фігуранта та інших учасників злочинного угрупування", — зазначили в НАБУ.