Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Верховному суді обрали нового голову

Станіслав Кравченко. Фото "Цензор.нет"
Судді обирали з чотирьох кандидатів.

Станіслав Кравченко зайняв місце Всеволода Князєва, якого затримали на хабарі.

У п'ятницю 26 травня пленум Верховного суду України ухвалив рішення про обрання нового голови суду. ВСУ очолив Станіслав Кравченко. Про це пише Судово-юридична газета з посиланням на трансляцію засідання.

Серед кандидатів на посаду голови Верховного суду були суддя Касаційного адміністративного суду Верховного суду Альберт Езеров (сам себе висунув), суддя КАС ВС Наталія Коваленко, голова Касаційного кримінального суду ВС Станіслав Кравченко, суддя Касаційного господарського суду ВС Іван Міщенко. Судді проголосували так:

  • за Станіслава Кравченко віддали голоси 108 суддів;
  • Івана Міщенка — 14 суддів;
  • Наталія Коваленко — 13 суддів;
  • Альберта Езерова — два судді;
  • ще 11 суддів не підтримали жодного кандидата.

На засіданні судді сперечалися, чи потрібно зараз обирати голову Верховного суду. П'ятеро суддів не хотіли нашвидкуруч проводити засідання.

Зазначимо, Станіслав Кравченко народився 5 березня 1967 року (56 років) у Чернігівській області. Працював із 1985 року, у 1991 році закінчив юридичну академію в Харкові (зараз це — Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого). Два роки працював юрисконсультом і нотаріусом, ще два — стажистом у суді Чернігівської області.

У 1993 році обійняв посаду судді Козелецького райсуду Чернігівської області, у 2022 році став суддею Апеляційного суду Києва, пізніше обраний суддею у Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Як розповів представник фундації Dejure Михайло Жернаков, коли Станіслава Кравченка обирали до Верховного суду у 2017 році, Громадська рада доброчесності надала йому негативний висновок через те, що суддя приймав рішення з порушенням прав людини, що визнав ЄСПЛ, але збрехав про це в декларації доброчесності, і не декларував майно.

Суддя Верховного суду України з Харкова Олександр Мамалуй, який захищає Україну та має ордени "За мужність" усіх трьох ступенів, зазначив напередодні голосування за нового голову ВС, що поспішати із цим питанням не потрібно.

"З приводу виборів голови Верховного Суду. Так, безумовно, голову треба обрати. Але вважаю, до цієї задачі слід підходити зважено, відповідально, і поспішати тут нема куди та нема для чого. Щодо себе скажу відверто: я вважаю, що міг би бути корисним колективу, якщо б він надав мені як-то кажуть, мандат довіри, і обрав на цю посаду. Але на 26 травня особисто я — не готовий. Понад рік я займався виключно снайперською війною і, на жаль, не міг жити життям колективу", — написав на своїй сторінці у Facebook Олександр Мамалуй.

Нагадаємо, 15 травня співробітники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали голову Верховного суду Всеволода Князєва під час отримання хабаря у розмірі 2,7 мільйона доларів. Також був затриманий адвокат-посередник. Схему була пов'язана з власником групи "Фінанси і кредит", співголовою якого називають бізнесмена Костянтина Жеваго. Судове рішення мало ухвалюватися за хабар на користь бізнесмена.

Суд арештував Князєва. Він має перебувати під вартою до 14 липня, але має право вийти із-під варти у разі сплати понад 107 мільйонів гривень застави.

Як писав KHARKIV Today, 16 травня тимчасово виконуючим голови Верховного суду став суддя Дмитро Луспеник, який 18 років працював у Харкові.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.