Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Начальника харківського військкомату не схотіли судити дев'ять суддів

Фото: "Редпост"
Обвинувальний акт передали до іншого суду.

Дев'ять суддів не схотіли судити начальника Індустріального районного територіального центру комплектування та соцпідтримки у Харкові і голову військово-лікарської комісії, які допомагали ухилянтам.

Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Нагадаємо, у жовтні минулого року Служба безпеки України ліквідувала схему ухилення від призову та незаконного виїзду за кордон чоловіків. За даними слідства, у схемі брали участь 54-річний начальник Індустріального військкомату і голова військово-лікарської комісії ТЦК. Вони допомагали ухилянтам отримати документи, за якими їх визнавали непридатними до служби в армії. Ці документи дозволяли їм втікти за кордон.

Ухилянти навіть могли не приходити до військкоматів, їм видавали документи про непридатність без їхньої присутності. За таку "послугу" потрібно було сплатити 8000 доларів. Учасники схеми підшукували клієнтів. Для цього вони взяли посередницю. Її затримали ще у травні минулого року. 

Начальник військкомату отримав підозру за ч. 3 ст. 332 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчинене з корисливих мотивів) і ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України, голові військово-лікарської комісії підозру склали за ч. 1 ст. 366. Пізніше стало відомо про причетність до схеми і секретаря військово-лікарської комісії.

Під час обшуку начальник військкомату ховався від слідчих у підвалі. Потім він знаходився у медзакладі та скаржився на біль у серці. Підозру йому вручили у лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скількох ухилянтів із Харкова та області оголосили у розшук

Кримінальне провадження передали до Орджонікідзевського районного суду Харкова. Проте сформувати колегію суддів не вдалося, оскільки одразу дев'ятеро суддів попросили про самовідвід. Судді заявили, що могли обслуговуватися у членів військово-лікарської комісії у той час, коли ті працювали у медзакладах в Індустріальному районі. Крім того, знайомі з начальником Індустріального військкомату та спілкувалися з ним по роботі.

"Всі судді мотивували свої самовідводи "конфліктом інтересів": голова ВЛК працює терапевтом міської лікарні № 25 (зараз уже працює у міській поліклініці №18), а секретар ВЛК — медсестрою міської дитячої поліклініки №16 (теж працює вже у міській поліклініці №18), де зони обслуговування відповідного закладу віднесено до Індустріального району міста Харкова, в якому зареєстровані судді та їхні діти, що не виключає фактів їхнього звернення за медичною допомогою  як раніше, так і у майбутньому. Начальник ТЦК тривалий час був начальником Індустріального (Орджонікідзевського) районного ТЦК та СП і перебував у службових відносинах із судом, судді особисто знайомі з ним, спілкувалися щодо робочих питань. Це викликає, м'яко кажучи, здивування, бо за аналогічних обставин судді зазвичай розглядають справи і не заявляють про самовідвід", — зазначили у ХАЦі.

Надалі провадження спрямували до Фрунзенського районного суду Харкова. Засідання у ньому має пройти 30 серпня. Розглядати справу буде суддя Оксана Мартинова.

Окрім цієї справи, уже колишній начальник Індустріального військкомату проходить по іншій. Його обвинувачують за ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом, неправомірна вигода) Кримінального кодексу України. Проте через війну провадження передали з Харкова до Київського районного суду Полтави. Там засідання має пройти 29 серпня.

Харківський антикорупційний центр з'ясував, що коли стало відомо про допомогу начальника Індустріального військкомату ухилянтам, він перереєстрував квартиру у Харкові на доньку (площа квартири складає понад 200 квадратних метрів). Крім того, раніше, наприкінці грудня 2022 року, його донька придбала машину Toyota Hilux 2016 року випуску, вартість якої склала 50 000 гривень. Донька навчається у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна. Індустріальний військкомат чоловік очолює більше ніж десять років.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.