Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Начальник харківського військкомату ховався від слідчих у підвалі

Фото: Сергій Болвінов
Тепер він перебуває у лікарні.

Начальник районного територіального центру комплектування Харкова, який допомагав ухилянтам, ховався від слідчих у підвалі.

Йдеться про начальника ТЦК, який за гроші допомагав ухилянтам уникати мобілізації та переправлятись за кордон. Зараз він знаходиться у медзакладі та скаржиться на біль у серці. Підозру йому вручили у лікарні. Про це повідомив начальник слідчого управління Головного управління Нацполіції у Харківській області Сергій Болвінов.

"Довго переховуватися полковнику в підвалі ТЦК не вдалося. Ми знайшли його під час обшуку приміщення ТЦК. Там він ховався разом із рюкзаком, в якому зберігав "дублікати" печаток. Експертиза показала, що саме їх використовували на документах, які йшли "на продаж". Вручати підозру начальнику центру комплектування довелося вже в лікарні — тепер він знаходиться в стаціонарі, каже, що йому погано з серцем", — розповів Болвінов.

За його словами, слідство повністю викрило схему ухилення від мобілізації, за якою діяв цей начальник військкомату та голова військово-лікарської комісії. Учасники схеми видавали чоловікам документи щодо непридатності та оформлювали папери, які потрібні були для виїзду за кордон. Своїх "клієнтів" зловмисники розшукували. Для цього їм потрібні були треті особи.

"Посередника, яка отримувала гроші, ми затримали "на гарячому" ще в травні. Слідство має всю інформацію про те, як розподілялися гроші — після отримання їх ділили між членами військово-лікарської комісії, керівництвом ТЦК, свій відсоток забирали й посередники", — зазначив Болвінов.

Правоохоронці оголосили підозру начальнику військкомату за ч. 3 ст. 332 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчинене з корисливих мотивів) і ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.