Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Начальник військкомату у Харкові та голова ВЛК допомагали ухилянтам

Фото: СБУ
Чоловіки призовного віку із підробленими документами могли виїхати за кордон під час війни.

"Послуги" придбали понад 200 ухилянтів.

Співробітники Служби безпеки України ліквідували схему ухилення від призову та незаконного виїзду за кордон чоловіків. За даними слідства, у схемі брали участь начальник військкомату і голова військово-лікарської комісії терцентру комплектування та соцпідтримки Харкова. Вони допомагали ухилянтам отримати документи, за якими їх визнавали непридатними служби в армії.

"За грошову винагороду вони допомагали пройти військово-лікарську комісію та отримати документи про непридатність до військової служби. На основі цих даних військовозобов'язані чоловіки отримували посвідчення, за допомогою яких могли безперешкодно перетинати кордон", — розповів речник управління Служби безпеки України у Харківській області Владислав Абдула.

Слідству відомі випадки, коли ухилянти навіть не приходили у військкомати, їм видавали документи про непридатність без їхньої присутності. За таку "послугу" потрібно було сплатити 8000 доларів.

Правоохоронці оголосили підозру начальнику військкомату за ч. 3 ст. 332 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчинене з корисливих мотивів) і ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України, голові військово-лікарської комісії —  за ч. 1 ст. 366. Наразі слідство встановлює інших учасників схеми.

з

Як писав KHARKIV Today, завідувачка відділення Нововодолазької центральної лікарні допомагала чоловікам призовного віку отримати довідки про інвалідність

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.