Повітряний простір України відкритий — Мінінфраструктури (оновлено)
Як повідомили у Мінінфраструктурі України, небо залишається відкритим, проте деякі перевізники відмовляються працювати через проблеми зі страхуванням.
Повітряний простір України залишається відкритим, більшість авіакомпаній продовжують діяльність без жодних обмежень. Про це повідомили у Міністерстві інфраструктури України.
"Інформація про закриття повітряного простору України не відповідає дійсності. Закриття авіапростору є суверенним правом України, відповідне рішення не ухвалювалося. Більшість авіакомпаній продовжують операційну діяльність без будь-яких обмежень. Зокрема, 29 іноземних авіакомпаній виконують польоти з 34 країн світу. У деяких перевізників виникають труднощі, пов’язані з коливанням на ринках страхування", — пояснили у Міністерстві інфраструктури України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Літаки відлетіли. Чому авіакомпанії скасовують рейси з Харкова
Ситуацію, що склалася з авіаперевізниками, сьогодні обговорили на робочій нараді у Мінінфрастуктури з керівництвом Офісу президента, Державіаслужбою, "Украерорухом", аеропортом "Бориспіль". Авіаперевізникам пообіцяли надати додаткові фінансові гарантії, провести консультації з міжнародними партнерами та підготувати відповідні рішення уряду.
"Ринки страхових послуг, як і ринки капіталу, є вразливими до інформаційного поля. Очікуємо, що вже найближчим часом ситуація стабілізується. Для цього уряд, Офіс президента та наші міжнародні партнери напрацьовують спільні рішення. У разі потреби держава забезпечить повернення всіх громадян України з-за кордону", — сказав міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
Зазначимо, 12 лютого голландська авіакомпанія KLM заявила, що тимчасово припиняє здійснювати польоти до Києва, 13 лютого рейс авіаперевізника SkyUp Фуншал — Київ вимушено здійснив посадку в Кишиневі, оскільки власник літака заборонив влітати у повітряний простір України через інформацію про високий ризик бойових дій.
Авіаперевізник SkyUp повідомив, що тимчасово припинив продаж квитків на літаки з 14 до 16 лютого і очікує на вирішення ситуації з лізингодавцями, які забороняють літати над Україною.
UPD. Увечері, 13 лютого, Кабінет Міністрів України виділив Міністерству інфраструктури України 16,6 мільярда гривень із резервного фонду державного бюджету України для гарантування безпеки польотів повітряних суден у повітряному просторі України. У Мінінфраструктури рішення назвали сигналом для міжнародної спільноти про те, що Україна готова брати на себе фінансові зобов'язання щодо безпеки літаків в українському повітряному просторі.
"Для цього за згодою з бюджетним комітетом Верховної Ради України обсяг резервного фонду Держбюджету збільшено на 16,6 мільярда гривень. Кошти зберігатимуться на окремому ескроу-рахунку Міністерства інфраструктури України і у разі потреби використовуватимуться для гарантування безпеки польотів в Україні для страхових компаній, компаній-перестраховиків, лізингових компаній та авіаперевізників", — пояснили у Мінінфраструктури.
Виділені кошти можуть покрити страхові випадки для щонайменше 23 повітряних суден. У Мінінфраструктури просять жителів не панікувати та акцентують: небо залишається відкритим, більшість польотів як з, так і до України проходять за графіком.
Зазначимо, станом на 10:00 усі рейси з міжнародного аеропорту "Харків" здійснюються у штатному режимі.