Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

22 вересня, 2020 - 18:46

Три партії подали документи для участі в місцевих виборах в Харкові (ОНОВЛЕНО)

Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
Територіальні комісії приймають пакети документів до четверга.

Осередки партій "Демократична сокира", "Наш край" та "Голос" віднесли документи до міської виборчої комісії.

22 вересня політична партія "Демократична сокира" подала документи на участь в місцевих виборах до територіальної виборчої комісії. 44 кандидати балотуються до Харківської міськради, — повідомив KHARKIV Today кандидат в мери Харкова Микита Соловйов.

"2,5 години здавали, ми були першими. Комісія перевіряє ще раз всі документи. На сьогоднішній день єдиний список поданий — це список наш. Ще ніхто документи не подавав", — сказав Соловйов.

До обласної ради "Демсокира" вирішила не балотуватися. Головна причина — відсутність грошей для застави.

"Є два моменти. Це ще майже 400 тисяч застави, що для нас дуже болісно. Плюс у нас по області підтримка значно менша, ніж по місту і відповідно там шансів немає і немає необхідності. Ми вирішили зосередити зусилля на виборах в місті. Тут абсолютно проста і зрозуміла логіка", — зазначив Соловйов.

Рішення про реєстрацію всіх партій міська комісія буде приймати 25 вересня — по всіх політичних партіях. Однак в "Демсокирі" незадоволені таким підходом, оскільки виправити неточності буде неможливо.

"Комісія не хоче проводити 84 засідання, хочуть провести одне засідання в п'ятницю. До 00:00 четверга вони документи приймають і хочуть в п'ятницю одним рішенням всіх, хто приніс. Мені, звичайно, було б спокійніше, якби рішення сьогодні було, якщо щось не так, щоб ми встигли внести зміни", — пояснив кандидат у мери Харкова.

Незважаючи на те, що у партії виникли проблеми з фінансуванням, гроші вдалося зібрати. На електронний гаманець LiqPay гроші перераховували швидко, проте він розцінив таке швидке грошове надходження як шахрайство і на тиждень призупинив збори. Коли право збирати гроші повернули, сума "набігла" за півдня.

Як стало відомо KHARKIV Today, друга партія, яка сьогодні подала документи до міської виборчої комісії, — "Наш край" з лідером Володимиром Семиноженком. 20 вересня партія презентувала регіональну команду. На вибори йде тисяча кандидатів в депутати рад різних рівнів і чотири кандидати на посади голів об'єднаних територіальних громад. Один з кандидатів в депутати Харківської міськради від "Нашого краю" — Костянтин Кулик. Також йде на вибори лідер партії в Харкові Володимир Семиноженко.

Уже ввечері свій пакет документів у виборчком віддала і політична партія "Голос". Претендентка на крісло мера Харкова Олександра Нарижна назвала харківських кандидатів у депутати від "Голосу" командою "супергероїв". Загальна кількість кандидатів від партії - 36. Всі вони будуть йти в міську раду Харкова, відсутність кандидатів на висунення в депутати Харківської обласної ради в партії пояснили нестачею фінансів.

Як писав KHARKIV Today, в Харківській області партії тягнуть з подачею списків кандидатів в мери і депутати.

21 вересня до Харківської міської виборчої територіальної комісії не подав документи на участь в місцевих виборах жоден кандидат. На думку голови комісії Ольги Мозгової, це не навмисне затягування процесу, а, швидше, неготовність.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.