Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

22 вересня, 2020 - 18:04

Найбагатший екс-прокурор України хоче стати депутатом Харківської міськради

Константин Кулик. Фото: "Наш край"
Костянтин Кулик — кандидат в депутати Харківської міськради від партії "Наш край".

За словами Костянтина Кулика, завдання партії — боротися з корупцією.

20 вересня в Харкові відбулася партійна конференція "Нашого краю" (голова в Харкові — Володимир Семиноженко). Спікером на презентації партії виступив кандидат в депутати міськради Костянтин Кулик. Про це повідомили на сторінці "Наш край Харків" в Facebook.

"Йдучи до рад усіх рівнів, одним з первинних завдань ми ставимо перед собою боротьбу з корупцією. В нашій партії є розуміння того, як це повинно працювати, так як ми залучили людей, які вже мають багатий досвід роботи з цією проблемою", — сказав екс-прокурор.

Кулика мало хто пам'ятає в Харкові, де він працював слідчим прокуратури. Більше 15 років тому він переїхав до Києва. Костянтин Кулик до кінця листопада 2019 року працював в Генпрокуратурі (вів справи олігарха Курченка і Михайла Саакашвілі), але прокурора звільнили, оскільки він не прийшов на переатестацію. З 2016 року тоді ще прокурора судили за статтею про незаконне збагачення, зокрема, на матір Кулика і матір його дітей Ірину Німець була оформлена нерухомість у центрі Києва. У квітні 2020 року Вищий антикорупційний суд закрив провадження щодо нього. Неконституційною статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення ще рік тому визнав Конституційний суд.

Відзначимо, в декларації Костянтина Кулика за 2019 значиться, що у нього є квартира в Києві площею майже 250 квадратних метрів, нерухомість в столиці — квартира площею більше 90 квадратних метрів належить і його дочці. Ще однією квартирою в Києві площею понад 150 квадратних метрів екс-прокурор має право користуватися, нею володіє Світлана Кулик.

Костянтину Кулику також належать дві ділянки землі в Харківській області — більше 10,5 гектара в селі Єфремівка (Первомайський район) та більше 20 соток землі в селі Стара Московка (Харківський район). Їздить екс-прокурор на Mercedes-Benz S600 1998 року випуску.

За 2019 рік Кулик заробив в Генпрокуратурі 670 тисяч гривень. Готівкою він зберігає 47 тисяч гривень, ще майже 67 тисяч гривень і 129 євро є у нього на банківських рахунках.

Нагадаємо, згідно з досудового розслідування, з 2011 по 2016 роки Кулик (на той момент прокурор сил АТО) отримав у власність нерухомість і автомобілі, вартість яких значно перевищувала його офіційний дохід. Право власності в більшості випадків оформлено на його близьких.

Як писав KHARKIV Today, місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня. До півночі, 24 вересня, партії повинні подати списки кандидатів. У Харківській області партії з цим не поспішають

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.