Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Заступника голови Харківської облради з російським паспортом відсторонили

За словами Тетяни Єгорової-Луценко, Богдан Мальований написав відповідну заяву.

Про відсторонення заступника голови Харківської облради Богдана Мальованого з російським паспортом стало відомо на сесії, яку продовжили 20 вересня. 

Під час сесії голова Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко оголосила, що відсторонила Богдана Мальованого з посади заступника своїм розпорядженням. Він написав відповідну заяву. 

Богдан Мальований брав слово і говорив депутатам, що "став жертвою травлі" та "працює на перемогу". Але про друге громадянство чи його відсутність нічого не сказав.

"Вже котрий місяць я чую багато інсинуацій та різного бруду на мою адресу та, на жаль, я не полюбляю піаритися у Фейсбуці та багато говорити, як ті, що ініціюють кампанію з моєї травлі, намагаючись підняти власний рейтинг. Я не хвалюся в соціальних мережах, що я роблю та чим допомагаю для перемоги України. Не розповідаю, що внаслідок прямого влучання російської ракети, зруйнований будинок моїх батьків, де я виріс. Це взагалі не моє — ділитися власним життям. Всі ми розуміємо, що після перших спроб усунути мене з посади ще у лютому, на мені зосереджено увагу, в тому числі, й усіх правоохоронних органів нашої держави та ними ставилися питання, на які були отримані відповіді, які їх задовольнили, адже я зараз тут. Вигадуються ще якісь міфи про мою позицію і я це взагалі не можу розуміти, бо вона однакова в усіх наших співвітчизників та, якщо це дуже когось хвилює, висловлена в моїх голосуваннях та інтервʼю однодумців ще на початку березня. Взагалі можу сказати, що я — українець, громадянин України, я нікуди не збігав 24 лютого, продовжував працювати і роблю це кожного дня. До вчорашнього дня ми мали взагалі незаконний проєкт рішення щодо мого відсторонення, тому що є певний порядок такої процедури, вичерпний перелік підстав, коли її можна застосовувати, хто її може застосовувати. Тому мною було прийнято рішення щодо недопущення такої нелегальної процедури. Я власноруч написав заяву на відсторонення мене з посади до часу проведення перевірки та взагалі вважаю неправильним виносити на розгляд питання, яке виходить за межі повноважень депутатів обласної ради або щоб на них лили бруд, якщо вони не проголосують, або вони повинні прийняти незаконне питання", — сказав Богдан Мальований. 

Нагадаємо, відсторонити заступника голови Харківської облради Богдана Мальованого від посади через можливу наявність у нього російського громадянства рекомендувала постійна комісія з питань антикорупційної та регуляторної політики, законності, боротьби зі злочинністю, регламенту та місцевого самоврядування. 

Нагадаємо, Богдан Мальований (обраний депутатом облради від проросійської "ОПЗЖ") став заступником голови Харківської облради 25 листопада 2021 року. Ще до початку повномасштабної війни народний депутат Ірина Фріз опублікувала документи про російське громадянство Богдана Мальованого. Водночас Мальований сказав, що вперше чує про своє подвійне громадянство. Після цього голова Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко попросила СБУ ще раз перевірити громадянство свого заступника. За її словами, спецперевірку перед призначенням він пройшов.

Питання відсторонення Мальованого через паспорт РФ намагалися підняти на сесії облради, яка почалася 2 липня. Але тоді Тетяна Єгорова-Луценко сказала, що у неї є відповідь харківського управління СБУ і немає механізму для відсторонення.

Уже 5 липня Єгорова-Луценко ініціювала відсторонення Богдана Мальованого з посади заступника голови Харківської облради. Причиною назвала суспільний резонанс та поширення у ЗМІ копій документів, які підтверджують наявність у Мальованого російського паспорта. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.