Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Збитки харківських держпідприємств: хто "просів" більше за всіх

Фото: KHARKIV Today
Найбільші втрати — у заводу імені Малишева.

Три державні підприємства в Харкові втратили прибуток в 2019 році в порівнянні з 2018 роком після зміни керівництва. Ще на одному керівник не змінювався.

Завод імені Малишева посідає третє місце в країні серед держпідприємств, які отримали найбільші збитки після зміни керівника. У порівнянні з 2018 роком, вони отримали 915 мільйонів 300 тисяч гривень збитків в 2019 році. Про це стало відомо із загального проєкту Texty.org.ua і аналітиків YouControl. 

Графика: Texty.org.ua
Графіка: Texty.org.ua

Також керівники змінювалися ще на двох харківських підприємствах — у Харківському конструкторському бюро імені Морозова і на "Електроважмаші". У минулому році вони відпрацювали зі збитками в 107 мільйонів гривень і 82 мільйони гривень відповідно. Знизився прибуток в 2019 році і у "Турбоатома" — на 450 мільйонів 200 тисяч гривень, хоча там керівника не змінювали.

За інформацією авторів проєкту, 2019 рік став найбільш критичним для заводу імені Малишева. За минулий рік там двічі змінювався директор.

"Відсутність великих іноземних замовлень, кадровий хаос і проблеми з організацією виконання контрактних робіт стали головною причиною торішньої кризи. У 2020 році підприємство повинно виробити експортної продукції на 58 мільйонів доларів, тобто більш ніж на 1,6 мільярда гривень. Виконання цього плану означає поступове зменшення збитковості. Можливо, заводу знайдеться що запропонувати і рідній українській армії. У листопаді минулого року Володимир Зеленський під час візиту на підприємство був шокований тим, що з 2009 року завод Малишева випустив для ЗСУ тільки один танк. Більшість робіт для української армії — це модернізація старих танків, адже на нові в бюджеті не вистачає грошей. Замість новітнього озброєння наші військові використовують застарілі зразки десятилітньої давнини", — пояснили вони.

Нагадаємо, в кінці жовтня фірма заступника міністра з питань стратегічних галузей промисловості Віталія Немилостивого виграла тендер на більш ніж мільйон гривень у ДП "Харківське конструкторське бюро імені Морозова". До призначення Віталія Немилостивого в системі державних закупівель ProZorro не було інформації про перемоги його фірми в тендерах підприємств концерну "Укроборонпром".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.