Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

27 листопада, 2020 - 14:58

Заступник керівника Офісу президента заявив про бездіяльність деяких областей в боротьбі з коронавірусом

Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
Області вчасно не купили кисневі концентратори.

Заступник керівника Офісу президента контролює дії голів обласних державних адміністрацій в боротьбі з коронавірусом.

Деякі області уклали контракти на установку кисневих станцій ще в лютому, однак на цьому процес зупинився. У цей час можна було закуповувати кисневі концентратори. Про це розповів заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко в програмі "Бацман".

"Там багато було проблем. Наприклад, були контракти у багатьох областей на установку кисневих станцій в лютому. І все. І більше нічого. А розуміння у будь-якої людини розсудливої, що зараз потрібно купити (якщо немає кисневих станцій в тій кількості, яка потрібна) концентратори, укладати контракти на установку кисневих станцій якомога швидше — січень, лютий і так далі, концентратори перевозити до інших лікарень, коли у тебе вже встановлена ​​там киснева станція", — сказав Тимошенко.

За його словами через децентралізацію знайти відповідальних за заходи щодо боротьби з коронавірусом було складно. Зараз Тимошенко займається регіональною політикою і разом з Міністерством охорони здоров'я контролює дії регіонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще дві лікарні в Харкові починають приймати хворих коронавірусом

"Це солідарна відповідальність. Тому що дійсно Міністерство охорони здоров'я відповідальне за боротьбу з коронавірусом. У зв'язку з тим, що у нас була і йде далі децентралізація і все інше, а вона передбачає відповідальність на місцях і відповідальність зверху за інші питання — таке двовладдя. А в підсумку немає відповідального, того, хто один відповідає за весь процес. Саме в цьому і була вся проблема. Тому ми спільно з МОЗ і почали все це поєднувати, тому що я займаюся регіональною політикою тепер. МОЗ відповідає централізовано за боротьбу з коронавірусом . Ми поєднали це все воєдино і почали просто піднімати цю тему і швидко проводити закупівлю, установку кисневих станцій і так далі", — зазначив заступник керівника Офісу президента.

До кінця грудня киснем планують забезпечити 80% ліжок. Поки цей показник дорівнює 50%. Регіонам роздали на кисневе забезпечення субвенцію. Тимошенко підкреслив, що це — питання відповідальності голів обласних державних адміністрацій, тому зараз він "особисто займається питанням кисню", щоб вони швидше все зробили.

Винних в недостатньому забезпеченні киснем в деяких областях Тимошенко не назвав. На його думку, висновки відносно них будуть зроблені, але рішення за президентом і Кабінетом міністрів.

.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виглядають палати в обласній лікарні, де будуть приймати хворих COVID-19

"Я думаю, що будуть зроблені висновки. Не можу назвати прізвища, бо не я роблю ці рішення за підсумками. Це рішення президента і Кабінету міністрів та інших структур, які можуть бути причетні до того, що влітку це не зробили", — сказав він.

Кисневу проблему заступник керівника Офісу президента порівняв з проблемою з апаратами штучної вентиляції легенів — коли навесні країни стояли в черзі за ними. Він заявив, що кисень став тією проблемою, "яку пропустили", і зараз згаяне надолужують.

Як писав KHARKIV Today, міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що ситуація з кількістю вільних ліжок з киснем в Харківській області напружена.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.