У харківському метро скаржаться на поліцію і на прохання міряють температуру тіла
Поліція повинна стежити за дотриманням пасажирами маскового режиму, але, за словами співробітників метро, це не діє.
У Харкові 25 травня після двомісячної перерви запрацювала підземка. Як повідомив заступник міського голови з питань інфраструктури Євген Водовозов, пасажирів допускають в метрополітен тільки в захисних масках, а в окремих випадках їм вимірюють температуру. Кореспондент KHARKIV Today між 13:00 і 14:00 побував на двох станціях метро і перевірив, чи так це насправді.
Перша на черзі — станція "Держпром". У перший день роботи вона була вельми небагатолюдною, а чергувала на ній співробітниця підземки Ірина Винник. На стійці стоїть дезінфікуючий засіб, яким може скористатися кожен пасажир.
На перше ж прохання кореспондента виміряти температуру диспетчер попрямувала в службове приміщення і принесла інфрачервоний термометр. Потім попросила оголити зап'ястя, націлила на нього "градусник". Через кілька секунд на його дисплеї з'явилися заповітні цифри "36,6". Як виявилося, термометрію з ранку на станції вже проводили.
"З ранку поміряли температуру приблизно 10 людям, але це в основному були співробітники метрополітену", — розповідає Ірина.
На зауваження кореспондента, що на станції все-таки є пасажири без масок, диспетчер відповіла, що стежити за дотриманням маскового режиму повинні співробітники поліції, але вони свою роботу виконують не дуже сумлінно — як правило, навіть не дивляться в бік турнікетів. У момент цього діалогу три співробітники ГУ Нацполіціі взагалі закрилися в службовому приміщенні.
"В основному, ми робимо зауваження, коли люди без масок. Якщо людина адекватна — вона дістає маску і надягає. Силою ми змушувати не можемо", -— з жалем відзначила Ірина.
Вхід на сусідню станцію "Університет", оснащену ескалатором, "охороняла" Ольга Чижук. Почувши прохання виміряти температуру, диспетчер дістала робочий телефон і, набравши когось, попросила принести термометр. Його довелося чекати приблизно 10 хвилин, і за цей час співробітниця підземки тричі зупиняла пасажирів, які намагалися пройти до метро без захисної маски, одночасно пропускаючи пільговиків і надаючи допомогу тим, хто не вміє користуватися турнікетами.
Всі троє чоловіків, які хотіли пройти в метро без маски, як виявилося, несли їх в кишенях. Один з них засміявся у відповідь на прохання Ольги і сказав, що просто забув про існуючі правила. Літній пенсіонер погано чув і тільки після декількох спроб співробітниці підземки зрозумів, що від нього вимагається. Третій чоловік мовчки виконав прохання і попрямував на платформу.
На питання, чому цим займається вона, а не співробітники поліції, жінка, ледь стримуючи роздратування, сказала: "ну ви ж знаєте нашу поліцію". Незважаючи на відносну завантаженість станції, поліції там помічено не було.
Деякий час по тому з протилежного входу на станцію прийшов охоронець з інфрачервоним термометром в руках. Процедура та ж, що і на "Держпромі" — оголити зап'ястя і дізнатися температуру свого тіла.
Побачивши, як диспетчер вимірює температуру, на процедуру підійшла пенсіонерка. Їй теж без проблем провели термометрію.
"На нашій станції два таких термометри, і такі є на кожній станції", — сказала Ольга Чижук.
В цілому, 25 травня кількість пасажирів підземки помітно менша, ніж до закриття 17 березня.
KHARKIV Today раніше писав про те, що пасажирів без масок насильно виводити з метро не будуть. Також повідомлялося, що за час простою метрополітен "заробив" збитків на 180 мільйонів гривень.