Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області вчителька біології записує на відео реп-уроки

Ольга Халепа з Лозівського району перетворила карантинні будні на творчість. Вчителька біології пише реп для учнів, а потім читає його на відео, де ілюструє шкільні теми.

Ольга Халепа з Лозівського району перетворила карантинні будні на творчість. Вчителька біології пише реп для учнів, а потім читає його на відео, де ілюструє шкільні теми.

Через карантин вже другий місяць діти не ходять до школи, а вчаться дистанційно. Вчительці біології з Яковлівського ліцею (Лозівський район) набридли одноманітні уроки, тому вона вирішила римувати терміни. Реп від Ольги Володимирівни школярі називають найкращим "репчиком", який чули.

"Я почала виходити на вулицю, зняла екскурсію дітям, вийшла з ранку — просто, зазвичай, зняла урок тематичний з біології для 6 класу. Я взагалі не люблю одноманітності — такий провела, такий провела, вже нецікаво мені стало і потім воно раз і прийшло, цей реп", — розповіла KHARKIV Today Ольга Халепа.

Вчителька довго працювала педагогом-організатором і займатися творчістю їй не в новинку, тим більше, що сама пише вірші. Однак не всі терміни виходить легко заримувати.

"Потрібно було про алергію, наприклад, написати і є таке поняття як анафілактичний шок — це не виходило, потім вірус імунодефіциту людини погано складався. Сьогодні виклала на своєму каналі ще один новий, про вагітність і ембріональний розвиток, тут, до речі, хоч термінів багато різних —пологи, пуповина, плацента і так далі, але лягло добре. Текст можу писати десь півтори-дві години, по-різному. На відео теж йде часу по-різному, дивлячись що, якщо сьогодні, наприклад, потрібно було більше їм показувати якісь моменти як розвивається дитина, то мене в кадрі мало і відео для цього кліпу швидко знімалося. А якщо я, наприклад, про ґрунтове середовище або про водне розповідаю, то там потрібно було показувати більше, особливо ґрунтове, його взагалі важко побачити, якщо так просто ходити .Кілька годин ми з дочкою на природі шукали, потім з чоловіком їздили до дамби зруйнованої, там такий зріз ґрунту, кілька метрів, там знімали. Все це разом може і 6, і 7, і 8 годин тривати", — пояснила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карантин не зайшов. Як харківські школярі навчаються вдома

Допомагають Ользі Халепі записувати відео дочка — вона її учениця, ходить до 6 класу, і чоловік. Стежить за творчістю мами син, який навчається на біолога.

"З дочкою у нас взаємовиручка, це ж підліток, селфі всі ці подобаються, тому виходимо на природу, я її фотографую, як вона там хоче, а вона мені відео знімає. Син підбігає: і там в Telegram-каналі про тебе, і там в Instagram написали, яка ти молодець", — додала вчителька.

Вона викладає учням з 5 по 9 класи відразу три предмети: біологію, основи здоров'я і природознавство. Діти в захваті.

"Тільки що кинула до Вайберу відео, нарешті змонтувала, відправила 8 класу. Відразу дівчинка написала: "вау, це кращий репчик, який я чула", порівняла мене з якоюсь там групою. Я кажу, боже, треба послухати, а вона — ні , краще не слухайте. Я, правда, відкрила, а там дуже відвертий текст, ми посміялися. Вони задоволені дуже, що це в їхній темі, ще коли в школі вони включають музику — дуже часто реп звучить. Тому, звичайно, виходить, що я в темі", — підкреслила вона.

За словами вчительки біології, школярам легше запам'ятати терміни з відео, ніж з підручника.

"Справа в тому, що вони теж хитрюги, відкривають книгу, там жирним курсивом виділені основні терміни. Швидше за все, вони їх так і конспектують. Це, можливо, п'ятикласники ще будуть перечитувати параграф. А ось 8 клас, якщо я їм сьогодні написала — терміни будуть звучати основні, вам потрібно їх записати, а запам'ятати, ви їх і так запам'ятаєте, відеоряд йде, картинка, це легко запам'ятати. Не хочете, читайте підручник, я їм кажу — або одне, або інше. Якщо тема складніша, то я задаю ще читати підручник, створити таблицю або проєкт якийсь, специфіка різна може бути", — пояснила Ольга Халепа.

Новаторські підходи педагога оцінили не всі колеги, можливо, деякі і не чули про її реп-уроки.

"У нас велика кількість колег старшого віку, вони взагалі не дуже знайомі з усіма цими фішками, Інтернетом, відеоредакторами і так далі, тому вони мовчать. Вони взагалі роблять вигляд, що нічого не відбувається, поки ніяких відгуків не чула. Молоді колеги деякі, наприклад, які по новій українській школі працюють, відгукуються добре і дивуються, скільки у мене енергії і звідки береться натхнення, запитують", — розповіла вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківські школярі не сядуть за парти в цьому навчальному році

Від батьків Ольга Халепа чує тільки слова подяки.

"Батьки писали повідомлення мені, дякували. Взагалі, вони відразу порівняли з іншими предметами, наприклад, де параграф дається, номери завдань і більше нічого. Різкий контраст був, тому вони почали дякувати мені за відповідальність, за те, що дітям легко засвоювати матеріал. Потім я живу в селі, в магазин піду або по вулиці пройду, батьки дякують, звичайно. Викладаю все це в Інтернеті, в нашій сільській групі — дивляться, начебто, всі задоволені", — додала вчителька біології.

Вона не думає, що реп-уроки можуть набриднути дітям, оскільки їх не так багато.

"Можливо, якщо дивитися з боку на все це — так, ось там 7 або 8 кліпів випустила, це так багато. Насправді, якщо порахувати, наприклад, учні 6 класу — у них два рази на тиждень біологія, ми вчимося вже сьомий тиждень, тобто — це 14 уроків, два з них тільки реп, це ж трішки, вони не можуть набриднути", — пояснила Ольга Халепа.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.