Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Бюлетені з іншої дільниці, по дві особи в кабінці і неіснуючі квартири в списках — перші порушення на виборах 2020

ФОТО: Сергей Козлов
Правоохоронці зареєстрували більше півсотні повідомлень про порушення виборчого законодавства на виборах в Харківській області.

Відкрито три кримінальні провадження.

Станом на 12:00 25 жовтня поліція Харківської області зареєструвала 55 повідомлень про порушення виборчого законодавства в дев'яти районах Харкова і області. Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Харківської області.

Так, до Дергачівського відділу поліції надійшло повідомлення про те, що в місті Дергачі і смт. Козача Лопань через несправність замка сейфа, в якому зберігалися бюлетені для голосування, вчасно не розпочали роботу дві виборчі дільниці. На виборчій дільниці в с. Мала Данилівка виборець у бюлетені виявив відсутність прізвища одного з кандидатів в депутати.

За даними фактами в поліції відкрили кримінальні провадження щодо перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача (ч. 1 ст. 157 Кримінального кодексу України).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пам'ятка виборця. Як проголосувати 25 жовтня
 

За даними фактами в поліції відкрили кримінальні провадження щодо перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача (ч. 1 ст. 157 Кримінального кодексу України).

До Куп'янського відділу поліції надійшла інформація від кандидата в депутати про те, що на виборчій дільниці № 4 він виявив порушення в бюлетенях, в яких був зазначений інший номер виборчої дільниці та інші прізвища. За адресою виїжджала слідчо-оперативна група. Поліцейські зібрали первинний матеріал і опитали громадян. Проводиться перевірка.

До Первомайського відділу поліції надійшло повідомлення про те, що біля входу на виборчу дільницю в місті Первомайський невідомі особи роздають листівки і пропонують пройти опитування від Президента України. Аналогічні звернення надійшли до Московського, Новобаварського, Золочевського, Красноградського, Изюмського і Богодухівського відділів поліції.

Крім цього, до Московського відділу поліції звернувся громадянин і повідомив, що йому відмовляються надати бюлетень за цифровим паспортом. Також надійшла інформація про те, що на парковці на вулиці Академіка Павлова висить агітаційний плакат.

До Новобаварського відділу поліції надійшло повідомлення про те, що на проспекті Дзюби в кабінку для голосування зайшли двоє людей. Як з'ясувалося, з 81-річним чоловіком зайшов його син, оскільки дідусь погано бачить. Також до цього ж відділу звернулася жінка. Вона розповіла, що у виборчих списках вказана інформація про те, що в будинку за місцем її проживання більше квартир, ніж є насправді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місцеві вибори 2020 на Харківщині (онлайн)

У поліції вже відкрили три кримінальні провадження за ч. 1 ст. 157 Кримінального кодексу України (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача).

"Інформації про події внесені до Єдиного обліку заяв та повідомлень територіальних відділів поліції. За даними фактами проводиться перевірка. Всі обставини встановлюються", — повідомили в поліції.

Раніше KHARKIV Today писав, що за станом на 8:30 неділі, 25 жовтня, відкрилися всі виборчі дільниці міста Харкова та області.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.