Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків буде шукати нові місця для виборчих дільниць

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
У місті-мільйоннику до великої війни було понад 600 виборчих дільниць.

Багато переселенців планують залишитися у Харкові, тому їх необхідно внести у Реєстр виборців.

Харкову доведеться створювати нову мережу виборчих дільниць. Адже до війни у місті було 611 дільниць, а більшість з них знаходилась у школах, коледжах. Однак половина закладів освіти зруйнована, повідомив харківський міський голова Ігор Терехов під час відкритого діалогу "Оптимізація адміністративно-територіального устрою та її вплив на територіальну організацію і адміністрування виборів" 13 квітня.

"У місті створено 611 виборчих дільниць. З них 428 розташовані в приміщеннях навчальних закладів. Однак 50% закладів освіти у Харкові зруйновані, тому виникають питання, де і як ми будемо проводити вибори, протягом скількох днів? Це потрібно буде чітко прописати, щоб усі могли взяти участь у виборах", — сказав Терехов.

Міський голова розповів, що у Харкові наразі проживає багато людей зі звільнених від окупантів територій та інших громад, що постраждали через бойові дії. Частина людей планує і надалі залишатися у місті, тому їх потрібно буде вносити до Реєстру виборців.

"Значна частина з них не планує повертатися додому, оскільки втратила там житло і роботу. З огляду на це, виникає необхідність в оновленні відомостей Державного реєстру виборців", — повідомили у міськраді з посиланням на Терехова.

Виборчі права переселенців має забезпечувати держава.

Нагадаємо, наступні президентські вибори в Україні мають відбутися 31 березня 2024 року, місцеві — в останню неділю жовтня 2025 року.

Як писав KHARKIV Today, у Харківській обласній військовій адміністрації просять не зловживати статусом переселенця і вчасно повідомляти про переїзд або повернення додому. За обман передбачене покарання у вигляді повернення виплачених коштів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.