Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У деяких харківських школах замовляють пожежну сигналізацію для укриттів

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Управління освіти адміністрації Немишлянського району Харкова уклало угоди.

Загальна вартість угод склала 365,4 тисячі гривень.

Управління освіти адміністрації Немишлянського району Харкова підписало п'ять угод із товариством з обмеженою відповідальністю "Охорона мастерс сервіс" щодо проведення ремонтів із захисту приміщень укриття закладів освіти. Фірма має змонтувати і налагодити системи пожежної сигналізації. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

Фірма "Охорона мастерс сервіс" пов'язана з комунальним підприємством "Муніципальна охорона". Її засновником є Віктор Косолапов. Окрім цієї фірми, в нього є ще понад десять охоронних фірм.

"У 2018 році ХАЦ розповідав про зв'язок Косолапова з керівництвом КП "Муніципальна охорона". Наприклад, у декларації директора КП "Муніципальна охорона" Миколи Шовкопляса вказано, що він взяв в борг 320 тисяч гривень якраз у Віктора Косолапова. Крім того, Косолапов є засновником кількох охоронних фірм, де до нього засновником була дружина заступника директора КП "Муніципальна охорона" Олена Краснокутська", — розповіли у ХАЦі.

Харківський антикорупційний центр зауважив, що у різних районах Харкова обирають різні пріоритети у питанні ремонту шкіл. Однак більшість зупиняється на відбудові закладів освіти після обстрілів.

"Фінансування ремонту укриття в школах є нерівномірним", — зазначив ХАЦ.

Як писав KHARKIV Today, за 2022-2023 роки у школах Харкова підготували 50 укриттів. Найбільше постраждали заклади освіти у Київському, Салтівському, Шевченківському та Індустріальному районах. Крім того, є школи в усіх дев'яти районах Харкова, які треба відновлювати майже з нуля. На сьогодні потрібно відновити 86 шкіл, у них мають заново збудувати укриття.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.