Бенефіціар "чорної" вирубки лісу в Харківській області відомий, але його не називають
Правоохоронці вирахували кінцевого бенефіціара незаконної вирубки лісу. Крім того підозрюють ще десятьох осіб, серед яких — п'ять поліцейських.
Кінцевий бенефіціар незаконних вирубок лісу не території Жовтневого лісгоспу, під керівництвом якого цінні породи дерев рубали протягом 2018-2020 років, відомий. Однак поки його ім'я не називають. Про це повідомив голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер.
"Були визначені самі лісоруби, які задіяні в схемах, були визначені відповідні співробітники поліції. Ми вже можемо повідомити вам, що ми знаємо, хто є і був кінцевим бенефіціаром всіх цих історій. Ми рухаємося далі. Величезна кількість виробництв розслідується не тільки працівниками поліції, залучені ДБР і СБУ. Це говорить про те, що ступінь проблеми досить критична, і бенефіціари досить серйозні. Ця операція є першим підтвердженням, що просто так нікому не відкрутитися від відповідальності", — сказав Кучер.
Прокурор Харківської області Олександр Фільчаков нагадав, що сьогодні підозру в незаконній вирубці лісу в Жовтневому лісгоспі оголосили 15 особам, в тому числі поліцейським. Ще 10 підозр збираються оголосити, серед яких 5 — поліцейським.
"Минулого тижня співробітники прокуратури разом зі слідчими ДБР і СБУ, органами Нацполіціі провели 48 обшуків за місцем проживання та місцем роботи членів даної групи. Прокуратурою області погоджено 15 на даний момент повідомлень про підозру: 11 — цивільним особам і 4 —співробітникам органів Нацполіціі. Крім того найближчим часом ми плануємо оголосити приблизно 10 підозр, серед яких 5 підозр — співробітникам органів Нацполіціі, в тому числі деяким керівникам відділів поліції", — зазначив Фільчаков.
Як писав KHARKIV Today, троє жителів Харківської області без дозволу та документів рубали дерева цінних порід на території "Жовтневого лісгоспу", а також на землях запасу, які не перебувають на балансі лісового господарства. Вони наймали робітників і домовлялися з місцевими поліцейськими, щоб ті їм сприяли.
За попередньою інформацією, збитки, завдані державі, перевищують 850 000 гривень. Збитки можуть вирости в сотні разів і скласти орієнтовно 300 млн грн. Підсумкову цифру назвуть після проведення оглядів ділянок, на яких вирубані дерева, і результатів експертиз. Якщо провину чорних лісорубів і їх спільників доведуть, правоохоронцям загрожує від 7 до 10 років позбавлення волі. Решті — від 5 до 7 років.