Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

ЗНО-2022 у Харківській області: які нововведення чекають на учасників

У Харківському регіональному центрі оцінювання якості освіти розповіли про особливості проведення ЗНО-2022.

Основна сесія ЗНО пройде з 23 травня до 17 червня, на учасників очікують два нововведення.

Учасникам Зовнішнього незалежного оцінювання цього року дозволили обрати додаткові предмети для проходження. Для цього потрібно спочатку зареєструватися на п'ять основних, які оплачує бюджет, потім пройти реєстрацію на решту за бажанням, проте додаткові доведеться оплачувати самим учасникам. Ще одним нововведенням стало обов'язкове проходження ЗНО з математики. Про це повідомив директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

"Цього року вперше впроваджуємо послугу проходження ЗНО за додатковою кількістю предметів за кошти абітурієнтів. Було прохання: "А можна пройти більше?". Можна. Але за кошти держбюджету — лише п'ять предметів. А їх лише 13, якщо рахуємо німецьку, французьку, іспанську. Кожен абітурієнт матиме таку можливість, але лише якщо зареєструється на перші п'ять предметів, передбачених за фінансування держбюджету. Українська мова та література є обов'язковими. Цього року вперше обов'язковий предмет — математика", — сказав Сидоренко.

Зазначимо, що до переліку обов'язкових предметів також входить іноземна мова або історія України. Після здачі чотирьох предметів зараховуватиметься державна підсумкова атестація. Безкоштовно пройти тест можна ще з одного предмета. Інші можна здати за свій рахунок. Замовити платну послугу зі здачі додаткового предмета можна з 4 до 12 березня на інформаційній сторінці учасника ЗНО.

Вартість проходження додаткового ЗНО з іноземної мови (англійська, німецька, іспанська чи французька) становитиме 789 гривень, інші предмети (історія України, географія, фізика, хімія чи біологія) будуть дешевшими — 354 гривні. Проте, як зазначає директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко, для участі у конкурсному відборі у кількох вишах достатньо здати п'ять предметів ЗНО.

"На нашу думку, таких предметів достатньо. Для вступу до вишу беруться до уваги лише три предмети. Ми надаємо можливість зробити п'ять. Вибравши п'ять предметів, можна буде конкурувати за необмеженою кількістю спеціальностей — від зоотехніка до співака", — пояснив Сидоренко.

Нагадаємо, учасникам ЗНО пропонують окремо здати предмети "Українська мова" та "Українська мова та література", "Математика" та "Математика (завдання рівня стандарту)". Так, "Математику (завдання рівня стандарту)" можуть обрати ті, хто не збирається вступати до вишів. Інших у Харківському центрі оцінювання якості освіти просять звернути на це увагу та заздалегідь уточнити у вишах список необхідних для вступу предметів.

У Харківській області для проходження ЗНО організують дев'ять округів — Харків, Балаклія, Ізюм, Богодухів, Валки, Красноград, Куп'янськ, Чугуїв, Лозова та 119 пунктів на базі закладів освіти (86 з них у Харкові). Цього року на основній сесії ЗНО Харківський центр оцінювання якості освіти очікує на 24,1 тисячі учасників у Харківській області. З них 14,7 тисячі — випускники закладів загальної середньої освіти (7,9 тисяч припадає на Харків).

Як писав KHARKIV Today, реєстрація на основну сесію Зовнішнього незалежного оцінювання-2022 стартувала в Україні 1 лютого і триватиме до 9 березня. Основна сесія ЗНО пройде з 23 травня до 17 червня.

Графік основної сесії:

  • фізика – 23 травня;
  • хімія – 26 травня;
  • українська мова, українська мова та література – 31 травня;
  • математика – 3 червня;
  • іспанська, німецька, французька мови – 6 червня;
  • англійська мова – 7 червня;
  • історія України – 10 червня;
  • географія – 14 червня;
  • біологія – 17 червня.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.