Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Зеленського просять відстрочити об'єднання чотирьох харківських вишів

Рішення про створення Державного біотехнологічного університету стало несподіванкою для харківських вишів.

Володимира Зеленського просять втрутитися у ситуацію з об'єднанням чотирьох вишів Харківської області до Державного біотехнологічного університету.

Колектив Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка просить Президента України Володимира Зеленського відстрочити об'єднання чотирьох харківських вишів. Відповідна петиція опублікована від імені студентки Марини Романашенко на сайті президента.

Звернення до президента прийняли 20 травня на загальних зборах трудового колективу ХНТУСГ. Підписалися під ним голова первинної профспілкової організації ХНТУСГ Віктор Кісь, секретар первинної профспілкової організації Тетяна Сичова і виконувачка обов'язків голови студентського парламенту Марина Романашенко.

У зверненні нагадали: 12 травня Кабінет міністрів України прийняв рішення про створення Державного біотехнологічного університету, до якого приєднаються Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, Харківська державна зооветеринарна академія, Харківський національний аграрний університет імені В. В. Докучаєва та Харківський державний університет харчування і торгівлі.

Колектив ХНТУСГ зазначає, що підтримує ініціативи Міністерства освіти і науки, але бачить "просте механічне об'єднання" неефективним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо в Харкові об'єднують чотири університети?

За словами автора звернення, після рішення Кабміну виникла небезпечна і напружена ситуація у вишах, які вирішили об'єднати: належної підготовки до об'єднання не було, новина стала несподіванкою.

"Гострота і напруженість сьогоднішньої ситуації полягає в тому, що до прийняття рішення КМУ не був проведений ґрунтовний підготовчий процес із залученням представників влади та закладів вищої освіти, а створення нової структури — Державного біотехнологічного університету — взагалі викликає здивування в освітньому середовищі", — сказано у петиції.

Колектив вишу відзначає, що нова структура не буде відома ні в Україні, ні в світі, а значить, буде мати низький рейтинг і міжнародні зв'язки. Головною проблемою називають відсутність набору студентів у ній.

"Найгіршим у цій ситуації є те, що запуск цього процесу саме зараз — у розпал проведення вступної кампанії — призведе до непоправних втрат у наборі студентів всіх зазначених вишів, і, відповідно, до зриву підготовки висококваліфікованих кадрів у галузі сільського господарства цілого регіону", — підкреслив колектив.

Тому виш просить виважено підійти до вирішення і, можливо, відстрочити його. Також колектив сподівається на збереження всіх надбань і автентичності учасників об'єднання.

"Колектив Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка звертається до Вас з проханням втрутитися у ситуацію щодо реформування зазначених вишів Харківщини і закликати підійти до реалізації цього процесу ґрунтовно і виважено, а можливо, і відстрочити хоча б на період вступної кампанії 2021 року", —підсумували в зверненні.

Відзначимо, електронну петицію, адресовану Президенту України, розглянуть, якщо вона набере 25 000 підписів за три місяці з дня публікації. У день публікації, 21 травня, петиція Марини Романашенко набрала два підписи. Підтримати ініціативу можна тут.

 

Як писав KHARKIV Today, 12 травня Кабінет міністрів України підтримав пропозицію Міністерства освіти і науки про створення Державного біотехнологічного університету, до якого увійшли Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, Харківська державна зооветеринарна академія, Харківський національний аграрний університет імені В. В. Докучаєва та Харківський державний університет харчування і торгівлі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.