Ректорка харківського вишу хотіла уникнути перевірки на корупцію
Ректорка подала апеляцію, проте її не задовольнили.
Дзержинський районний суд Харкова визнав винною виконуючу обов'язки ректора одного з харківських закладів вищої освіти, яка відмовилася надавати документи для перевірки щодо дотримання нею закону "Про запобігання корупції".
За даними слідства, ректорка мала надати представникам антикорорганів інформацію та копії документів щодо себе. Однак вона намагалася уникнути перевірки та можливого притягнення до адмінвідповідальності . Тому вирішила нічого не надавати і підписала відповідний лист. Через суд її притягли до відповідальності за порушення, пов'язані з корупцією.
"Про вказаний реальний конфлікт інтересів вона не повідомила безпосереднього керівника. Постановою Дзержинського районного суду м. Харкова керівницю навчального закладу визнано винною у вчиненні правопорушень, пов'язаних з корупцією, за ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП [порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів — ред.], та накладено стягнення у виді штрафу", — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.
Однак ректорка не погодилася із рішенням суду та подала апеляцію. Харківський апеляційний суд задовольняти скаргу не став, рішення першої інстанції залишилося без змін. Інформацію про ректорку внесуть до Єдиного держреєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.
Як уточнили KHARKIV Today у Харківській обласній прокуратурі, перевірку щодо фактів порушення ректоркою закону "Про запобігання корупції" проводили поліцейські. Вони направили запит до вишу, однак ректорка не схотіла надавати документи.
"Керівниця навчального закладу, отримавши цей запит, який стосувався неї, відмовилась надати документи, які запитував правоохоронний орган. У зв'язку з цим на неї було складено протокол", — розповіли у прокуратурі.
Як писав KHARKIV Today, начальника харківської податкової, якого підозрюють у корупції, відпустили додому за 10 мільйонів.