Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Зеленського просять відновити Шарівку і музей Сковороди в Харківській області

Фото: Константин Чергринский/KHARKIV Today.
Фото: Константин Чергринский/KHARKIV Today.
До повного списку внесли 11 об'єктів культурної спадщини, які потребують реставрації та відновлення.

В Офісі президента перейшли від "Великого будівництва" до "Великої реставрації".

Для участі в конкурсному відборі президентської програми "Велика реставрація" Харківська область подала 11 об'єктів. До списку потрапили: музей Григорія Сковороди в Золочівському районі, палацово-парковий комплекс в Шарівці, штаби військових поселень в Чугуєві, Пархомівський художній музей імені Луньова, Харківський державний академічний український драматичний театр імені Тараса Шевченка та інші пам'ятки регіону. Про це повідомили в пресслужбі обласної державної адміністрації.

За словами директорки департаменту культури і туризму ХОДА Людмили Терещенко, всі об'єкти, які потрапили до списку, вже є туристичними магнітами, проте потребують реставрації та відновлення. Перелік готували два департаменти облдержадміністрації: культури і туризму, а також містобудування та архітектури. Зараз готуються необхідні документи, зокрема звіти про експертні оцінки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Резиденція в будинку "Слово": ручка Тичини, стіл Жадана і амбасадори Харкова

"У нас пріоритети прості і логічні — це Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди в зв'язку зі святкуванням у 2022 році 300-річчя від дня народження філософа і Шарівський палацово-парковий комплекс "Садиба", — розповіла Людмила Терещенко.

Повідомляється, що на території музею Сковороди знаходяться три окремих об'єкти: дуб Сковороди, контора керуючого і пам'ятка архітектури XIX століття — комора.

Програма президента "Велике будівництво" в цьому році розширюється "Великою реставрацією", в рамках якої до 2024 року планується реставрувати 150 історичних та культурних об'єктів в Україні. За словами заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка, на ці цілі держава виділила два мільярди гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 300-річчя Сковороди відсвяткують на державному рівні: як голосували харківські нардепи за постанову

Нагадаємо, у музеї Сковороди про реставрацію вже знають і радіють. Кажуть, проєктна документація вже готова, справа за малим — початком фінансування. У планах — роботи з дубом Сковороди, коморою, де обладнають нову котельню і будинком керуючого. Будівлю музею реставрувати не будуть.

Раніше KHARKIV Today писав, що в Харківській обласній раді обіцяли виділити кошти на підготовку до святкування ювілею з дня народження філософа Григорія Сковороди у 2022 році: чотири мільйони гривень на консервацію дуба, під яким любив працювати Сковорода, ще 24 мільйони гривень — на роботи в коморі музею. Також в березні планували почати капітальний ремонт ділянки (39 кілометр) дороги Максимівка — Сковородинівка.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.