Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Затриманий на хабарі харківський нардеп повернувся до Верховної Ради

Андрій Одарченко. Фото: Олексій Гончаренко
Андрія Одарченка помітили у сесійній залі.

Підозрюваний вийшов на волю під заставу у 15 мільйонів гривень.

Під час пленарного засідання 8 грудня у сесійній залі ВР з'явився народний депутат із Харкова Андрій Одарченко, якого у листопаді затримали на хабарі. Відповідне фото Одарченка опублікував нардеп Олексій Гончаренко.

"Депутат Одарченко (той, який підкуповував біткоїнами), вже в сесійній залі! Соціальний ліфт в дії! Кордони між Радою і СІЗО стираються все більше…", — зазначив Гончаренко.

Як писав KHARKIV Today, Одарченка затримали у Києві 21 листопада. Нардеп хотів підкупити голову Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафу Найєма. Він пропонував йому хабар у криптовалюті Bitcoin в еквіваленті 50 000 доларів. В обмін на гроші просив посприяти в отриманні грошей із Фонду ліквідації наслідків збройної агресії Росії для ремонту підконтрольного йому об'єкта інфраструктури — Державного біотехнологічного університету.

Гроші з Фонду перерахували. Після цього Одарченко перерахував на криптогаманець Найєма, який став викривачем, першу частину хабаря — 10 000 доларів. У Національному антикорупційному бюро зазначили, що це був перший криптовалютний хабар в історії антикорупційних органів.

У листуванні з Найємом, яке відбувалося у секретному чаті, Одарченко говорив, що не вірить у Харків і місто доведеться віддати Росії.

22 листопада Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про міру запобіжного заходу Одарченку. Йому призначили тримання під вартою до 20 січня 2024 року, однак дали право внести заставу у розмірі 15 мільйонів гривень. Наступного дня стало відомо, що Одарченко вийшов зі слідчого ізолятора під заставу. Того ж дня, 23 листопада, Одарченка виключили із партії "Слуга народу".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.